A hagyományos internet lényege a kommunikáció forradalmasítása volt. A szakemberek szerint a blockchain technológia napjainkban egy hasonlóan elementáris változást jelent. Segítségével a világháló felhasználóbarát felületein minden eddiginél biztonságosabb módon, olcsóbban és számottevően gyorsabban cserélhetnek gazdát olyan értékes javak, mint például a pénzeszközök vagy a tulajdonjog. Újdonság, hogy a folyamatból mellőzhető a költséges harmadik fél, mint a pénzügyi piacon a bank, avagy más területeken a köztes kereskedő, forgalmazó.
Mindez a blockchain technológia lényegét jelentő, un. „megosztott könyveléssel” érhető el, amelynek az alapja, hogy minden résztvevő egyszerűen hitelesíti a korábbi tranzakciók adatait, ezáltal a technológia nem vezethet visszaéléshez. A blockchain technológia a bitcoin révén vált ismerté, felhasználása azonban sokkal szélesebb körben lehet még inkább hasznos és várhatóan alapjaiban írja újra az üzleti világ hagyományos szabályait.
A budapesti székhelyű Blockchain Competence Center (BCC) céljai között szerepel, hogy összegyűjtse és megossza a blockchain technológiával kapcsolatos hazai, illetve nemzetközi eredményeket, továbbá oktatással és tanácsadással segítse az érdeklődőket, inkubálja, valamint támogassa a közszféra és a magánszféra projektjeit, mindezt nem csak Magyarországon, hanem az egész régióban. A BCC ehhez olyan gyakorlati lépésekkel is hozzájárul, mint magyar-, illetve angolnyelvű kurzusok szervezése és egy co-working típusú munkahely kialakítása Budapesten.