Jövő hétig áll egy paksi blokk

Az áramszolgáltatók 2-3 órával később kapcsolják be az úgynevezett vezérelt fogyasztókat - ezzel is alkalmazkodnak a kánikulai követelményekhez.

A tartalék bőségesnek tűnt hétfőn délután három órakor is, amikor 6060 megawatt villamosenergia-fogyasztást regisztráltak a Mavir diszpécserszolgálatánál. Ebben az időpontban az előírtnál több, összesen 1330 megawatt tartalék kapacitás állt rendelkezésre. A megnyugtató hírt az Energiainfó tette közzé a Mavirtól nyert információi alapján.

A tartós kánikulai meleg ellenére sem kell fogyasztáskorlátozásra számítani tehát. A hazai erőművek termelése mellett mintegy 950 megawatt import kapacitással is rendelkezik a rendszerirányító, így nem okoz gondot az sem, hogy a paksi atomerőmű egyik blokkja a rendszeres és tervezett karbantartás miatt a jövő hétig áll.
A szaklapot informáló Mavir szerint délelőtt a csúcsigény közel 220 megawattal haladta meg az egy hónappal ezelőtti, szintén hasonló meleg időszakban regisztrált értéket, ám délután háromra visszaállt az előzetesen várt 6 ezer megawatt körüli fogyasztás. Ez részben annak is köszönhető, hogy a Mavirnak sikerült megegyeznie az áramszolgáltatókkal arról, hogy a csúcsidőszaknak számító kora délután helyett 2-3 órával később kapcsolják be az úgynevezett vezérelt - a többi között a külön órával mért és szabályozott bojlerek - fogyasztókat.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo