Felsmann Balázs, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium szakállamtitkárának vezetésével magyar delegáció is részt vett a Nemzetközi Energia Ügynökség, - angol rövidítéssel IEA - május 14-15-i párizsi energia miniszteri tanácskozáson. A magyar szaktárca sajtóosztályának közlése szerint az ülés fő témája volt az ellátásbiztonság, a fenntarthatóságot szolgáló új technológiák bemutatása, s az energiahatékonyság. A miniszteri munkavacsorán az energiaforrások politikai fegyverként való használatáról értekeztek. Az ülés végén, a megvitatott témákhoz kapcsolódóan a miniszterek egy kommünikét fogadtak el amelyben, az IEA szerepének fontosságát, az ellátás-biztonsági kérdéseket, kiemelten a földgáz ellátást, az energiatechnológiai fejlesztési erőfeszítéseket, az energiahatékonyságot, és a nemzetközi együttműködést emelték ki. Felsmann Balázs szakállamtitkár a földgáz ellátás-biztonsági ülésszak vezérszónoka volt, aki - a minisztériumi kommüniké szerint - egyebek mellett a szolidaritáson alapuló nemzetközi gázbiztonsági együttműködést, illetve az ehhez kapcsolódó lehetőségek elemzését javasolta. Az alapgondolattal a miniszterek egyetértettek.
Gázbiztonsági együttműködés?
Az energiaforrások politikai fegyverként való használatáról értekeztek munkavacsorájukon az EU szakminiszterei.
Véleményvezér
Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett
A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Nyugdíjazott fegyvereket küld Belgium Ukrajnának, drónok ellen teljesen jók
Ezt se gondolta volna senki.