A hagyományos informatikai rendszerekkel az a legnagyobb probléma, hogy olyan energiákat, munkaerőt, munkaidőt vonhat el a vállalat alaptevékenységétől, a produktív munkától, aminek következtében nem csak a termelékenység csökkenhet, de akár súlyos anyagi következményekkel járó határidőcsúszás is történhet. Tapasztalatok szerint ez nem csak ebben a formában veszélyeztetheti a hagyományos infrastruktúrát alkalmazó vállalatok bevételeit, de nagyon nagy a valószínűsége az adatvesztésnek is, amely további károkat okozhat - közölte a Piac&Profit szakértő partnere, az Alphasonic Kft.
A hagyományos rendszerek ráadásul ki vannak téve annak, hogy időnként, tervezetten, vagy nem tervezetten, de le kell állítani a működést. A legjelentősebb kár egy rendszerleállásnál a termelés kiesése, főleg abban az esetben, ha a vállalat valamilyen szolgáltatást nyújt egy másik vállalat számára. Ilyenkor a határidőcsúszásoknak súlyos jogi következményei is lehetnek, mit például a kötbér, vagy a további megrendelésektől való elesés. Persze, ha saját, vállalaton belüli munkák csúsznak, az is nagyon kellemetlen.
Az ilyen problémák minél jobb kiküszöbölése miatt egyre jobban terjednek a virtualizációs megoldások. Azért is használják egyre szélesebb körben a virtualizációt, mert számtalan problémára nyújt megoldást. Hardveres hiba esetén sokkal kényelmesebb az átállás, egy új hardverre, és az adatmentés is sokkal könnyebben kivitelezhető.
Egy teljesen virtualizált környezet számos előnyt nyújt. Jóval magasabb rendelkezésre állást képesek biztosítani az ilyen rendszerek, és olcsóbban, mint a hagyományos infrastruktúrák, ha szakszerűen tervezik és építik meg a rendszert. A virtualizáció alacsonyabb leállási időt biztosít, és a karbantartási költsége is jóval alacsonyabb, mint a hagyományos rendszereké. A virtualizált rendszerben az erőforrások optimalizáltan vannak kihasználva, távolról is menedzselhető a rendszer összes összetevője, azaz a rendszergazdának nem kel feltétlenül kiszállnia a vállalathoz, hogy elhárítsa a problémát.
Forrás: