2005. április 1-jén indult el az állampolgárok egységes ügyfélbeléptető és - azonosító rendszere, amelyen keresztül elérhetővé váltak a magyar közigazgatás elektronikus szolgáltatásai. Az Ügyfélkapu "egykapus" megoldással biztosítja a közigazgatási ügyet intézni kívánók azonosítását, valamint a kívánt szolgáltatások elérését.
A regisztrált felhasználók száma az indulást követően folyamatosan nőtt, amely április 5.-én elérte az 500 000-et.
Az Ügyfélkapu segítségével igénybe vehető szolgáltatások részletes listája a Kormányzati Portálon található. Az Ügyfélkaput a MeH Elektronikuskormányzat-központ felügyelete alatt a Kopint-Datorg zRt. működteti.
Félmillióan már bekapcsolódtak
2007. április 5-én, csütörtökön elérte az 500 000 főt az Ügyfélkapu regisztrált felhasználóinak a száma.
Véleményvezér
Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett
A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Nyugdíjazott fegyvereket küld Belgium Ukrajnának, drónok ellen teljesen jók
Ezt se gondolta volna senki.