Nemcsak az komoly versenyhátrány, hogy IT-szakemberekből nagy a hiány az Unióban, de az is, hogy az európaiak negyven százaléka digitális analfabéta - ami azt jelenti, hogy még alapszintű felhasználói ismeretekkel sem rendelkeznek.
"Nem hagyhatjuk továbbra is parlagon heverni a több millió tehetséges, fejlődőképes EU-polgárt. Ki kell aknáznunk azok szellemi képességeit" - mondta Viviane Reding, információs társadalom és média ügyekért felelős biztos, az iparügyi biztos pedig szintén állást foglalt amellett, hogy a versenyképesség biztosítéka az IT-kompetencia. A megoldást a minőségi képzésben látják - írja az isite.hu.
Digitális analfabéták vagyunk?
Fejlesztené az Unió az informatikai képzettséget, mivel az európai lakosság negyven százaléka még az alapvető felhasználói ismeretekkel sem rendelkezik.
Véleményvezér
Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett
A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Nyugdíjazott fegyvereket küld Belgium Ukrajnának, drónok ellen teljesen jók
Ezt se gondolta volna senki.