A mai internet-kultúra nélkülözhetetlen szimbóluma, a "kukac" jel nagy valószínűséggel eredetileg egy szerzetestől származik. A könyvnyomtatás feltalálása előtt, leginkább a szent szövegek számítottak annyira fontosnak, hogy nagyobb mennyiségű másolatot készítsenek belőlük. A szövegeket kézzel írták át, és a munkaigényes folyamat részeként, a másolók gyakran használtak rövidítéseket, illetve gyorsírást.
Az egyikek lehetséges elmélet szerint, a jel egy hangsúlyos "a"-ból fejlődött ki, amit olaszul egy "á"-val jelölnek, és az angol "at" megfelelője. Az elgondolás szerint, így egyetlen ecsetvonással le lehetett írni a betűt. Egy másik, kevésbé valószínű elmélet, hogy közvetlenül az angol "at"-ből fejlődött ki, hasonló rövidítési céllal. A harmadik lehetséges verzió szerint, a @ az amfora rövidítéseként szolgált, ami akkoriban elterjedt űrmértékegységnek számított, írta meg a Wired News.
Akármi is legyen az eredet, Signore Lapi már használta. A gutenbergi könyvnyomtatás ekkor már létezett, de egy évszázadon keresztül még nem terjedt el tömegesen, és Lapi valószínűleg egy másolatban találkozott vele. a szövegben kétszer használta, egyszer a keltezésnél, egyszer pedig a szövegen belül.