A GTS-Datanet köti az első szolgáltató váltó előfizetőt

A GTS-Datanet köti az első telefonszám átvitelt kért előfizetőt, melyet az új Hírközlési Törvény alapján a vállalat 2004. január 1-jétől tehet meg. A Nemzeti Hírközlési Hivatal tájékoztatása alapján a GTS-Datanethez beérkezett kérelem az első, amióta törvényileg biztosított a számhordozhatóság Magyarországon.

"A GTS-Datanet örömmel fogadta a számhordozhatóság gyakorlati megvalósulását és bízik benne, hogy 2004 a valódi verseny elindulásának az éve lesz. A számhordozhatóság megteremtése az első lépés a liberalizált piac irányába, melyet minden bizonnyal továbbiak fognak követni. Külön öröm számunkra, hogy a távközlési piac első számhordozását a GTS-Datanet hajthatja végre." - fejtette ki Szathmári Géza, a cég vezérigazgatója. 2004. január 1-jétől a távközlési szolgáltatókat törvény kötelezi a számhordozhatóság - a telefonszám megtartásával történő szolgáltató váltás- biztosítására. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy bárki, aki úgy dönt, hogy vezetékes telefonját egy másik távközlési szolgáltatónál szeretné előfizetni, minden további nélkül megteheti úgy, hogy a régi telefonszámát megtartja.

A váltás adminisztratív terhei nagyrészt a szolgáltatóknál jelentkeznek. Az előfizetőnek csupán annyi a dolga, hogy a választott új szolgáltatónál egy megfelelő nyomtatvány kitöltésével jelzi, hogy szolgáltatót szeretne váltani. Innentől kezdve az új és a régi szolgáltató egy előre meghatározott és leegyeztetett folyamat alapján végrehajtja a kérelmet, vagyis az előfizető átkerül az új szolgáltatóhoz. A számhordozhatóság feltétele ugyanakkor, hogy az előfizetőnek ne legyen számlatartozása. Amennyiben ez teljesül az új szolgáltatóval történő szerződéskötést követően 15 munkanapon belül meg kell valósulnia a tényleges váltásnak.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo