A Robocop el tudja látni feladatait mind mozgásban, mind rejtetten, fák vagy akár fal mögött – az utóbbi esetben úgy, hogy az AI-re támaszkodva választja ki a legmegfelelőbb rejtezési helyet...
Onnan észleli azután a szabálysértőket, a gyorshajtókat, keresetteket. Azonosítja a kocsit és vezetőjét, majd mindjárt ki is küldi a figyelmeztetést, a büntetést a tettes kocsijának képernyőjére - illetve üldözőbe veszi az ámokfutót, körözöttet, vagy a baleset helyszínéről menekülőt.
Arra is lehetőség lehet, hogy a rendőrautó átvegye a másik kocsi irányítását. Az észlelt adatokat természetesen egyidejűleg megkapja a közlekedési rendőrség is, amely azonnal ellenőrizni utódja, a vétkes azonosságát, a kocsi tulajdoni adatait stb. Különösen nagy lehetőségeket nyithatnak meg ezek az autók a terrorizmus elleni küzdelemben.
A Robocopok bevetése azt is jelenti, hogy az emberi erőforrást más feladatokra tudják felhasználni. A Ford szerint kocsijaik, amelyek mind ember-vezette, mind önjáró autók esetében alkalmazhatók lesznek, a 2020-as évek elején kerülhetnek forgalomba – egyidejűleg azzal, hogy Nagy-Britanniában engedélyezik a vezető nélküli járművek forgalmát.
A Robocop körül egyébként várhatóan még nagy viták is lesznek: vajon dönthetnek-e mesterséges intelligencia algoritmusai egy ember vétkessége felett?...
Ugyanakkor számolni kell majd azzal, hogy az ipar – akárcsak a radarjelzők esetében – kínál majd akár illegális eszközöket az ilyenfajta rendőri beavatkozás megakadályozására - például műholdas rendszerekkel előre jelezve ezeket a kocsikat.
(Forrás: The Times)