Az űrhajó tavaly december 14-én az északnyugat-kínai Csiucsüan műholdindító központból indult, ahova 268 nap Föld körüli keringési idő után tért vissza.
Az újrahasznosítható űrhajó első küldetése 2020. szeptember 4-én kezdődött, amikor egy Hosszú Menetelés-2F hordozórakéta segítségével alacsony Föld körüli pályára állították, hogy a pályán töltött repülése során újrahasznosítható technológiákat teszteljen, és technológiai támogatást nyújtson az űr békés célú felhasználásához.
A futópályán landoló kísérleti eszköz második küldetése 2022. augusztus 4-én indult, és akkor 276 nap Föld körüli pályán töltött idő után tavaly május elején landolt ismét.
Kína 2003-ban indította el első űrhajósát a világűrbe, amivel az Egyesült Államok és a Szovjetúnió után a harmadik ország lett, amely embert juttatott az űrbe.
Peking űrprogramjában már több sikeres kísérletet is végrehajtott, köztük legutóbb elsőként nyert ki és szállított vissza mintákat a Hold túlsó oldaláról.
Hosszabb távú tervei között szerepel továbbá, hogy 2030-ra űrhajósokat juttasson a Holdra, valamint az, hogy ugyanebben az évben mintákat szállítson vissza a Marsról. (MTI)