Színvonalas Nagyházi aukciók

Két napos aukciót rendezett a Nagyházi Galéria május 14-15-én. Az első napon 20. századi festmények kerültek kalapács alá. A kiállított 211 tételből 14-et majd egy későbbi időpontban árvereznek el – tájékoztatta közönségét a galéria. Ezek közé tartozott a válogatás egyik monumentális darabja, Szőnyi István Aktok című alkotása, amely 5,5 millió forintról indult volna.

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Nagy számú érdeklődő, ám mérsékelt vásárlási kedv jellemezte az első részt. A festmények többnyire kikiáltási áron keltek el. Kivéve Koszta József “A gondokba merült”, fiatal fejkendős lányt ábrázoló védett, olaj, vászon alkotását, amely 8 millióról indulva 13 millióért kelt el. Szintén érdeklődés mutatkozott Aba-Novák Vilmos Fürdetés című, nagy méretű, ugyancsak védett olaj, vászon képéért is, amely 17 millióról indulva 28 milliós vételi árat ért el. Az aukció legnívósabb darabja, Rippl-Rónai József Piacsek bácsi és a család (szőlőben) című festménye 16 milliós licitről indulva 26 millióig kúszott fel. Ez a kép a Rónai életmű kukoricás korszakának egyik szép korai darabja, és a feltételezések szerint ez ábrázolja utoljára Piacsek bácsit, aki még a festmény elkészültének évében, 1908-ban meghalt.

Kiemelkedett még a kínálatból Perlrott-Csaba Vilmos falurészlete, amely 4,4 millióról indulva 5 millióért talált gazdára.

Kovács Margit és Kiss Róoz Ilona szobrai elkeltek, de a többi alkotásra nem mutatkozott vásárlói kedv. Mint ahogy másnap, a korábban oly közkedvelt, cukortartók iránt sem. Az ezüstök, ékszerek és dísztárgyak árverésére kevesebben voltak kíváncsiak, ám a jelen lévők többsége vásárlási szándékkal érkezett. Kedveltek voltak az ezüst fűszertartók párban, vagy egyedül, 14 ezertől 110 ezer forintig mozgott az áruk. A tálcák közül a legmagasabb árat egy antik ezüst, peremén gyümölcskoszorúval díszített 32 cm hosszú darab érte el, amelyet 150 ezerről indulva 440 ezer forintért kaphat meg új tulajdonosa. Többen licitáltak a Lőcséből származó, 1630 körüli Christophorus Pollak tűzaranyozott ezüst serlegre. 440 ezer forintról indult, és 1, 7 milliónál koppant a kalapács.

Az ékszerek közül az 1920-as évek elejei ezüst, anker láncon függő, 64 darab briliánssal és 38 darab apró smaragddal ékített negligé érte el a legnagyobb licitet, 650 ezer forintot, 280 ezerről elindulva. A legmagasabb kikiáltási áron induló arany, zafírokkal és briliánsokkal díszített 2, 4 milliós női koronára nem akadt jelentkező.
Az aukció kiemelkedő darabja egy 18. századi kínai, Esterházy címerrel jelzett, hajdan a gyűjteményhez tartozó díszvázára volt. 3 millióról indulva 4,2 milliós árat ért el.

Kiemelkedő rekordok nélkül, de jó árakkal, pergő aukciókkal fogytak a színvonalas képek és műtárgyak a Nagyházi Galéria és Aukciósház 83-84. árverésén.

Véleményvezér

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben

Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba

Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten

Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt

A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing

Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo