Megvan, hogyan egészíti ki a béreket a kormány

Egyebek mellett megjelentek a keretei a korábban bejelentett bérkiegészítéseknek is: így tesz hozzá az állam a kutató-fejlesztő tevékenységet végzők valamint a járvány miatt csökkentett munkaidőbe kényszerülő munkavállalók béréhez egy darabkát - írja a Privátbankár.hu.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Koronavírusról a Piac & Profiton
Tovább olvasna a koronavírusról? Témában írt cikkeinket itt találhatja meg. >>>
A Magyar Közlönyben péntek hajnalban megjelent rendelet szerint a tudományos kutatásról, fejlesztésről és innovációról szóló 2014. évi LXXVI. törvény 3.  § 15.  pontja szerinti kutató-fejlesztőt illetheti meg támogatás - ez alapján kutató-fejlesztő: "az a természetes személy, aki új ismeret, szellemi alkotás, termék, szolgáltatás, eljárás, módszer, rendszer létrehozásával, fejlesztésével vagy ezt célzó projektek megvalósításának irányításával foglalkozik".
A rendeletből kiderül, hogy a támogatás legfeljebb három hónapon át jár, legfeljebb havi 318 920 forint összegben.
Ezt akkor kaphatja meg a munkavállaló, ha bruttó munkabére 670 000 forint, vagy ezt meghaladó összeg; ha ennél kevesebbet keres, a támogatás is arányosan kevesebb lesz. A támogatást havonta, utólag folyósítják a munkáltatónak

A munkáltatónak a támogatás igénybevételekor vállalnia kell, hogy nem bocsát el munkavállalókat a támogatás ideje alatt, és a  munkavállalót legalább a támogatás időtartamával megegyező időtartamig továbbfoglalkoztatja. Ez idő alatt nem csökkentheti a munkavállaló bérét sem.

A támogatás iránti kérelmet a munkáltató a székhelye vagy telephelye szerint illetékes kormányhivatalhoz nyújtja be a  veszélyhelyzet időtartama alatt vagy a  veszélyhelyzet megszűnését követő egy hónapon belül. A  támogatás nyújtásáról legkésőbb 2020. december 31-ig hozható döntés.

Csökkentett munkaidős bértámogatás

Palkovics László az akcióterv ismertetésekor arról is beszélt: a rövidített munkaidőre kényszerülő munkavállalók esetében a bérköltség 70 százalékát átvállalja a kormány. Később aztán pontosított a miniszter, nem ennyire nagyvonalú a kormány: annak a bérnek a 70 százalékát támogatja az állam, amelyet a dolgozó nem kap meg, amikor rövidített munkaidőre kényszerül. Pénteken aztán megjelent a veszélyhelyzet idején történő csökkentett munkaidős foglalkoztatásnak a Gazdaságvédelmi Akcióterv keretében történő támogatásáról szóló rendelet is.

Eszerint csökkentett munkaidőnek minősül a  veszélyhelyzet kihirdetését követően módosításra kerülő munkaszerződés szerint háromhavi átlagban legalább a módosítás előtti munkaszerződés szerinti munkaidő felét elérő, de a hetven százalékát meg nem haladó részmunkaidő, amely legalább napi négy óra munkaidőnek megfelelő tartalmú. (Ettől magyaros egyébként ez a fajta Kurzarbeit: nálunk olyan nincs, mint Németországban, hogy az állam akár akkor is ad bértámogatást, ha a dolgozók átmenetileg egyáltalán nem tudnak dolgozni.)

A támogatás legfeljebb három hónapra adható.

További részletek a Privátbankár.hu-n >>>>

Véleményvezér

Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo