A szegénységi rátákat a hivatalos szegénységi mérőszám alapján számítják ki, amely a szegénységet úgy határozza meg, hogy az adózás előtti éves jövedelmet egy, a család méretéhez igazított nemzeti küszöbhöz hasonlítja. Magyarországon hivatalos meghatározás híján a szegénységi rátát 25-30 százalék közé teszik.
A számadatok az Egyesült Államok Népszámlálási Hivatalától származnak, és 2023 szeptemberétől frissültek.
Az Egyesült Államok déli része általában szegényebb
A legmagasabb szegénységi rátával rendelkező államokra jellemző, hogy a városiasodás mértéke kisebb. Köztük Új-Mexikó (18,2 százalék), Mississippi (17,8 százalék), Louisiana (16,9 százalék), Arkansas (15,9 százalék) és Kentucky (15,8 százalék) nagy vidéki területekkel rendelkezik.
Ezekben a déli államokban jellemző, hogy sok az alacsony iskolai végzettségű lakos és a munkanélküli. Ez hozzájárul a lassú gazdasági növekedéshez és az alacsonyabb személyi jövedelemszinthez.
A legalacsonyabb egy munkavállalóra jutó GDP-vel rendelkező 15 állam közül kilenc délen található. Köztük Kentucky és Arkansas, ahol a legalacsonyabb a foglalkoztatási arány.
Megyei szinten körülbelül minden ötödik déli megye küzd „tartós szegénységgel”, amely három évtizeden keresztül 20 százalék feletti szegénységi rátát jelent. Az Egyesült Államok összes tartósan szegény megyéjének több mint 80 százaléka délen található.