A Revolut adataiból kiderül, hogyan fektették be a pénzüket a magyarok

A Revolut – a globális pénzügyi szuperapp, amely világszerte több mint 35 millió, Magyarországon pedig több mint 1 millió ügyféllel rendelkezik – nyilvánosságra hozta a magyarok és egész Európa 2023-as befektetési trendjeit.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A Revolut adatai szerint 2023-ban 96 százalékkal nőtt a kereskedést folytató magyarországi ügyfelek száma. A magyarok aktívan fektettek be a Revolut alkalmazáson keresztül, az értékpapírszámlákon év végén átlagosan 576 450 forintot könyveltek el (az EGT-ben az átlag 690 600 forint volt). A legnagyobb értékű befektetési számlákkal a 65–74 éves korosztály rendelkezik, átlagosan 1 630 300 forint összeggel.

Különböző nemi dinamikák is megjelentek. Magyarországon a férfiak voltak a befektetések élén, nagyobb aktivitást mutattak és nagyobb összegeket fektettek be. A férfiak átlagos számlaegyenlege több mint kétszer magasabb értéket ért el a nőkéhez képest, előbbi 685 690 forint, utóbbi pedig 286 900 forint volt.

Egymillió ügyfél idehaza (Fotó: Depositphotos)
Egymillió ügyfél idehaza (Fotó: Depositphotos)

Az EGT-n belül 2023-ban az amerikai részvények közül az autóipari óriás Tesla részvényeivel kereskedtek a legtöbbet, majd az amerikai űrhajózási vállalat, a Momentus, és a NIO kínai autóipari vállalat következett sorrendben. Az uniós részvények közül az Anheuser-Busch sörgyár állt az élen, amelyet a német autóipari vállalat, a Volkswagen, és a holland fizetésfeldolgozó vállalat, az Adyen követett.

A legtöbb európaihoz hasonlóan a magyar befektetők is nagy lelkesedést mutattak az amerikai tőzsdén jegyzett Tesla-részvények iránt, melyeket a kínai NIO és Xpeng autóipari cégek részvényei követtek a rangsorban. A legtöbbet kereskedett uniós részvények a belga Anheuser-Busch InBev sörgyártó cég, a német Bayer AG gyógyszer- és vegyipari vállalat és a Volkswagen autóipari cég részvényei voltak.

Azok számára, akik diverzifikált és költséghatékony pénzügyi eszközöket keresnek, a Revolut tavaly bevezette a tőzsdén kereskedett alapokat (ETF-eket), amelyek a Revolut alkalmazáson belül széleskörűen diverzifikált eszközportfóliót, azon belül például részvényeket és kötvényeket kínálnak. Az ETF-ekbe való befektetés megkönnyítheti a befektetési kockázatok kezelését, és csökkentheti a kutatómunkára fordított költségeket és időt. A rendszeres befektetés melletti elköteleződés és a rövid távú áringadozások hatásának csökkentése érdekében a Revolut nemrégiben bevezette az „ismétlődő vételek” lehetőségét, amely lehetővé teszi a részvények és ETF-ek előre meghatározott időben és gyakorisággal történő vásárlását. A magyar befektetők körében 2023-ban a Vanguard S&P 500, az iShares Core MSCI World és az iShares USD Treasury Bond 20+yr (Dist.) ETF-ek vezették a listát.

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo