Gyors egymás után két "terjeszkedési" hírrel is előrukkolt a Shell. Időben csaknem egybeesett a BP-vel való, profitgyarapítási, s költségcsökkentő célzatú fúziójának publikálása a magyar felségvizeken zajló OMV tőzsdén keresztüli Mol-befolyásszerző vásárlások hírének kipattanásával.
De a BP és a Shell - azonos rangú felek - házasságának csak az előkészítése vált ismertté, illetve a következmény: a világ legnagyobb tőzsdén jegyzett olajcége jönne létre a jóvoltukból. A Shell azonban az orosz piacon sem tétlenkedik - szól a cégről szóló másik friss hír.
Ott a Rosznyefty jelenti számára a terjeszkedést. Pontosabban stratégiai szövetségre lépésükről számoltak be a hírügynökségek, az orosz állami vállalat legfőbb értékének az számít, hogy a legnagyobb hasznosítható állapotban lévő olajtermelőt felügyeli. Arról még nem lehet tudni, hogy mi lesz az együttműködésük pontos menetrendje és tartalma.
Párban az állammal
Brit és orosz célállomásai vannak a Shellnek, részben egy fúzió, részben egy orosz olajmezőn való jelenlét áll növekedési programjának a homlokterében.
Véleményvezér
Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett
A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Nyugdíjazott fegyvereket küld Belgium Ukrajnának, drónok ellen teljesen jók
Ezt se gondolta volna senki.