Már nagyon szorít a határidő az egyik utolsó GINOP pályázatnál

Már csak két hétig, február 28-ig lehet beadni a GINOP-2.1.2-8.1.4-16 Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása kombinált hiteltermék keretében elnevezésű pályázatot.  A Via Credit szerint idén ez az utolsó GINOP-os K+F pályázat, ezt követően a hiánypótló pályázatot várhatóan bezárják.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A felhívás ugyan immár több mint két éve elérhető, ez idő alatt viszont nem sikerült még a konvergenciarégióban (Pest megyén kívül) működő vállalkozásoknak a felkínált 109 milliárdos keretösszeget lejegyezni. Papadimitropulosz Alex, a Via Credit pályázati tanácsadó ügyvezető igazgatója szerint ennek az lehet az oka, hogy a pályázatba bekerült számos fék, ami nehezített pályára állította a jelentkezőket, de az utóbbi időben történt módosítások miatt a kisebb méretű vállalkozások is megtalálják már a számításukat. Emiatt élénkül a pályázói kedv, több lehet a támogatott cég, illetve jelenleg nincs másik elérhető hasonló pályázat.

A támogatás legkisebb összegét 25 millió forintra csökkentette a kiíró, így már a kisebb, néhány fős mikrovállalkozások is el tudnak indulni.

Kép: Fotolia

Nehezített pálya számos könnyítéssel

  • A tervbe vett projektben a büdzsé harmada költhető csak beruházásra. Nagyobbrészt a pályázóknak bérekre vagy alapanyagokra kell fordítaniuk a költségeiket. A könnyítésnek köszönhetően viszont már 4-5 fős kisvállalkozások is támogatáshoz tudnak jutni.
  • A korábbi pályázatokkal szemben az elnyerhető támogatás mértéke a nagyobb méretű vállalatok számára jelent hátrányt. Korábban egy közepes vagy nagyvállalat akár 50-60 százalékos támogatást is kaphatott, most ez 35–45 százalékra csökken. A mikro- és kisvállalkozások számára azonban még mindig elérhető akár az 55 százalékos támogatási intenzitás, így 100 forintból 55-öt kapnak vissza, a pályázat főleg nekik kedvez.
  • A pályázat másik különlegessége, hogy a vissza nem térítendő támogatáshoz kapcsolódik egy kedvező kamatozású kölcsön, amit kötelező felvenni. A kamat két százalék, ennek köszönhetően a tőkehiányos cégek már 10 százalék önerővel is tudnak indulni.
„A számos korlátozás és buktató mellett ez egy remek pályázási lehetőség, és talán idén az utolsó olyan GINOP-os pályázat, ahol a kisebb méretű cégek jelentős támogatáshoz tudnak jutni” – véli a Via Credit szakértője.
Több ezer milliárd forintra lehet még idén pályázni
Már a végéhez közelít az uniós költségvetési ciklus, minden forintot ki kell osztani, mert különben elveszítjük. Még mindig rengeteg forrásról, több ezer milliárd forintról van szó, támogatások és rendkívül kedvező hitelek formájában a kkv-knak. Sok 50–100 százalékos támogatottságú EU-pályázat is nyitva áll.

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo