Kriptovaluta-szak is indul egy főiskolán

Egy kínai milliárdos 300 millió dollárból épít az USA-ban egy kriptovalutákhoz kapcsolódó technológiákkal foglalkozó innovációs hubot, és mellé egyetemi képzést is indít, írja a Bitport.

Bruno Wu, aki jelenleg egy Sun Seven Stars Entertainment & Media Group nevű kínai médiavállalat vezérigazgatója, 300 millió dollárt szán arra, hogy a Connecticut állambeli Hartfordban felépítsen egy fintech innvoációs hubot, melyhez főiskolai képzés is társulna. Az innovációs központban, melyet Fintech Village-nek neveznek majd, elsősorban a kriptovaluták kapcsán felszínre került technológiákat és a mesterséges intelligencia alkalmazási lehetőségeit kutatnák.

Újra megéri bitcoinba fektetni?
Ismét erősödni kezdett a bitcoin árfolyama, de a 2017-eshez hasonló roham nem látszik valószínűnek. Sok múlhat a Goldman Sach új elnökének, az óvatosan kriptovaluta-párti David Solomon döntésein.
A dolgot annyira komolyan gondolják, hogy Bruno Wu vállalata már meg is egyezett Connecticut állam illetékeseivel, és megvásárolták Hartfordban a Connecticuti Egyetem egy 58 hektáros területét. Wuék azt vállalták, hogy világszínvonalú globális innovációs és technológiai központot alakítanak ki. A kampuszon 330 munkahelyet hoznak létre.

Ezzel párhuzamosan a Hartfordi Egyetemen elindítanak egy akkreditált, fintech témákra szakosodott képzést is. A speciális szakon többek között a mesterséges intelligencia problémakörével, valamint a blockchain technológiával ismerkedhetnek meg a hallgatók.

Na de miért Amerikában?

Bár a kínai kormány sokat költ a hazai innováció támogatására, Bruno Wu a jó egyetemek közelsége miatt választotta inkább az amerikai helyszínt. Az egyik jelentős oktatási központ, Boston egyórányi, New Haven, ahol a Yale Egyetem van, félórányi autóútra van a tervezett központtól. Wuék szerint ugyanis az ilyen képzéseket csak magasan kvalifikált tehetségekre érdemes építeni, és ez a közeg biztosítja a megfelelő hallgatói kört.

A Bloomberg munkaerő-piaci adatai szerint tavaly több mint négyszeresére nőtt a kriptovalutákkal és blockchainnel kapcsolatos meghirdetett állások száma a LinkedIn-en. Csak az IBM közel négyszáz olyan projektet indított, ami közvetlenül kapcsolódik a blockchain technológiához. A Big Blue jelenleg 1600 embert foglalkoztat ezen a területen, az év végére mégis volt újabb 150 nyitott pozíciója.

Ilyen technológiákról más egyetemeken is lehet tanulni, de egyelőre csak óvatos lépések történtek. A Business Insider példaként a Fordham Egyetemet és a a New York-i Egyetemet említi. Az első, kifejezetten fintecheknek szánt központ viszont a Hartfordba tervezett lesz.

A téma egyébként a magyar felsőoktatásban is egyre nagyobb teret kap. A Corvinus Egyetem például felállította a Corvinus Fintech Centert, ahol többek között blockchainnel is lehet foglalkozni, de a BME-n is van lehetőség ismerkedni a kérdéskörrel.

Bemutatjuk a Piac & Profit Online Akadémia kurzusvezetőit!
Új szolgáltatással jelentkezik a Piac & Profit a hazai kkv-döntéshozók üzleti tudásának gyarapítása érdekében. Piac & Profit Online Akadémiát indítottunk a Piac & Profit Konferenciák legsikeresebb, legjobb előadói kurzusvezetői közreműködésével. Az online képzések egyre népszerűbbek, sokak számára elérhetőbbek. A konferenciákon felhalmozott tudásokat ajánljuk a kkv-döntéshozóknak és az adott szakma jövőjét előre megismerni akaróknak.

Véleményvezér

Kísértetszállodát talált Hadházy Ákos

Kísértetszállodát talált Hadházy Ákos 

Különös pénzosztások az idegenforgalmi beruházások körül.
A korrupció rontja a boldogságindexet

A korrupció rontja a boldogságindexet 

Ötvenhatodik helyen a magyarok.
Hadházy Ákos újabb fél méter magas kilátót talált 217 millió forintért

Hadházy Ákos újabb fél méter magas kilátót talált 217 millió forintért 

Lombkoronasétány helyett ezúttal nádkoronasétány épült.
Száguldhatna a forint, ha Orbán Viktor kiegyezne az unióval

Száguldhatna a forint, ha Orbán Viktor kiegyezne az unióval 

A jogállamiság helyreállítása sok pénzt hozna.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo