Együttműködik az amerikai és a magyar Szilícium-völgy

Tom Lantos amerikai kongresszusi képviselő és Kenyeres Sándor, a Mammut Rt. elnöke a napokban Budapesten megállapodtak az amerikai Silicon Valley és a Talentis Program közötti együttműködésről. Az amerikai politikus és üzletember aktívan részt vesz az amerikai Szilícium-völgy és a Zsámbéki-medencében induló tudásalapú térségfejlesztési projekt közötti kapcsolatok kialakításában és elmélyítésében.

A 75. születésnapját Budapesten ünneplő magyar származású amerikai politikus-üzletember több neves amerikai kollégája társaságában találkozott a Talentis Program alapítójával, Kenyeres Sándorral. A találkozó során megállapodás született az amerikai Silicon Valley és a Talentis Program közötti együttműködésről. Ennek értelmében Tom Lantos aktív közvetítői tevékenységet vállalt annak érdekében, hogy elháruljanak a Program megvalósulásának útjában álló utolsó adminisztratív akadályok is, szilárd támogatói bázis alakuljon ki a Program körül a hazai és nemzetközi kormányzati és befektetői szférában.

Az együttműködés kialakításához jó alapot ad, hogy ez év június elején frakció alakult a magyar ügyek képviseletére az Egyesült Államok kongresszusában. A képviselőcsoport republikánus és demokrata párti törvényhozókból áll, társelnökei a magyar származású Tom Lantos demokrata és Ernest J. Istook republikánus képviselő. A magyar frakció, amelynek létrehozását az Amerikai Magyarok Kongresszusi Kapcsolatainak Központja kezdeményezte, az USA és Magyarország kapcsolatainak további bővülését szorgalmazza.

A politikus-üzletember a úgy látja, hogy a kormányzati ciklusokon átívelő és politikamentes projekt új lehetőségeket kínál a felzárkózásra az Európai Unióba tartó Magyarország számára. Az amerikai Szilícium-völgyet jól ismerő Tom Lantos meggyőződése az is, hogy Magyarország és a Zsámbéki-medence alkalmas helyszíne az első közép-európai innovációs övezetnek, amely koncentrálja a térségben felhalmozódott tudástőkét.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo