Neves akadémikusok, politikusok, gazdasági szakemberek és művészek írták alá azt a nyílt levelet, amelyet a Talentis Közhasznú Társaság tett közzé a Nobel-díj átadásához kapcsolódva. A kezdeményezéssel az aláírók tisztelegni kívántak a díjazottak előtt, egyúttal szeretnék felhívni a figyelmet a tehetség, a tudás erkölcsi és anyagi megbecsülésének fontosságára. A Talentis Kht. levelét, amely hat országos napilapban jelent meg december 12-én, aláírta többek között Kroó Norbert, az Akadémia főtitkára, Glatz Ferenc akadémikus, Baráth Etele politikai államtitkár, Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke, Martonyi János volt külügyminiszter, Stumpf István volt kancelláriaminiszter, Mészáros Márta Kossuth-díjas filmrendező, Kenyeres Sándor a Talentis Program alapítója, Demján Sándor, a Tri-Gránit Rt. elnöke, Bojár Gábor a Graphisoft Rt. vezérigazgatója és Szántó János, a Zsámbéki-medence tizenhárom települését tömörítő kistérségi társulás, a ZSÁMERT elnökei is.
A nyílt levél
Véleményvezér
Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett
A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Nyugdíjazott fegyvereket küld Belgium Ukrajnának, drónok ellen teljesen jók
Ezt se gondolta volna senki.