A World Scinece Forum-on előadást tartó Kenyeres Sándor, a Talentis alapítója több neves akadémikussal, kutatóval és üzletemberrel egyetértve úgy látja, hogy Magyarországnak a tudást egyszerre kell társadalmi és gazdasági tőkeként hasznosítania. A programalapító kihangsúlyozta az eseményen annak a fontosságát, hogy a hazai tudástőke itthon hasznosuljon, ami a Zsámbéki-medencében épülő egyetemváros, valamint innovációs és technológiai központ elsődleges célját képzi. Az MTA fórumán bemutatott és kedvezően fogadott Talentis Program arra ad lehetőséget, hogy tudástőkéje révén hazánk ne csak megállja a helyét, hanem kiemelkedjen az európai gazdasági versenyben.
Kapcsolódó anyagok:
Szilícium-völgy Zsámbékon
Együttműködik az amerikai és a magyar Szilícium-völgy
A Talentis Program a World Science Fórumon
A Közép-Európa első Szilícium-völgyének megvalósításán dolgozó Talentis Program a maga eszközeivel támogatja hogy mihamarabb hasznosuljanak a Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémián megtartott első tudományos világfórum eredményei.
Véleményvezér
Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett
A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Nyugdíjazott fegyvereket küld Belgium Ukrajnának, drónok ellen teljesen jók
Ezt se gondolta volna senki.