Eltűnt milliók

A visszajelzések alapján zökkenőmentes volt a búcsú az egy- és kétforintos érméktől. Az átállás nem okozott problémát. A karitatív gyűjtés még tart.

A kiscímletű érmék a nemzetközi tapasztalatoknak megfelelő százalékban áramlanak vissza a jegybankba, de az arány várhatóan még nőni fog, hiszen a karitatív is szervezetek tovább folytatják a gyűjtést. Az Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2007. szeptember 21-i bejelentése óta 45 millió darab egy- és 57 millió darab kétforintos érkezett vissza a jegybankba. A következő fél évben pedig - a jótékonysági akcióknak illetve a posta, a bankok, valamint a takarékszövetkezetek partnerségének köszönhetően - még legalább ugyanennyi fog.

A posta, a kereskedelmi bankok és a takarékszövetkezetek többsége még általában fél évig, az MNB pénztára pedig még öt évig, egészen 2013. március 1-ig névértéken beváltja ezeket az érméket, mennyiségi korlátozás nélkül és díjmentesen.

A karitatív gyűjtésben kiemelkedő szerepet játszott a Magyar Vöröskereszt, amely az ország teljes területét lefedő gyűjtést szervezett. A kezdeményezés lényeges eleme, hogy hazánk legnagyobb segélyszervezete nem egyetlen meghatározott cél érdekében, hanem az egyes régiókra jellemző sajátos társadalmi problémák figyelembevételével hirdette meg akcióját. Ennek jegyében saját területi szervezeteire bízták, hogy milyen céllal gyűjtik a lakosság körében az érméket. A támogatandó ügyek között mozgássérült és beteg gyermekek táboroztatása éppúgy szerepel, mint idős rászorulók támogatása vagy a családvédelmi intézmények finanszírozása.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo