Telt házzal debütált a Hungrana Gazdakonferenciája

Rendkívüli érdeklődés kísérte a Hungrana Kft. első Gazdakonferenciáját. A fejér megyei rendezvényre meghívott több száz beszállító megismerkedhetett a cég megújult partnerstratégiájával, és első kézből szerezhetett információt az agráriumot érintő kormányzati tervekről, támogatásokról is.

A következő szezontól megújítja partnerstratégiáját a Hungrana, a hazai feldolgozóipar meghatározó cégének számító vállalkozás ennek keretében könnyebb, gyorsabb, a jelenleginél szélesebb körű és rugalmasabb felvásárlási konstrukciókat kínál alapanyag beszállítóinak. Ez volt a központi témája a héten megtartott első Hungrana Gazdakonferenciának is, ahová a 350 legnagyobb partnert hívták meg. A Hungrana Kft. a teljes hazai kukoricatermelés 15 százalékát használja fel, jelenleg mintegy 700 szerződéses partnere van, rajtuk keresztül mintegy 4000–4500 gazdával áll kapcsolatban.

A hét eleji esemény első része Székesfehérváron zajlott, ahol a cég vezetése megköszönte a gazdáknak az eddigi két évtizedes együttműködést, és többek között az európai cukorpiacon 2017-től megszűnő kvóták miatt fokozódó versenyhelyzetre is tekintettel a korábbiaknál nagyobb nyitottságot ígért a következő évekre. Ennek első lépéseként a beszállítók személyesen is megtekinthették a vállalat szabadegyházi székhelyén, az Európa legnagyobb kukorica-feldolgozó üzemében zajló gyártás folyamatait. Megtudhatták azt is mi minden készül az általuk szállított kukoricából, legyen az gumicukor, kartondoboz, üdítőital alapanyag, ablakmosó folyadék, vagy éppen benzinadalék, és közvetlenül is találkozhattak a vállalat felvásárlási szakembereivel.

A Hungrana Gazdakonferencia fontos általános szakmai információkkal is szolgált a résztvevőknek. A kormány agrárpolitikájáról, az agrártámogatási rendszer aktualitásairól, illetve a globális és az európai kukoricapiacról tartott előadást dr. Feldmann Zsolt a Földművelésügyi Minisztérium helyettes államtitkára, dr. Gyuricza Csaba, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal elnöke, valamint dr. Potori Norbert, az Agrárgazdasági Kutató Intézet igazgatója.

„Büszkék vagyunk arra, hogy kizárólag magyar gazdáktól, magyar termelésű, kiváló minőségű, GMO-mentes kukoricát vásárolunk. Az idei év egyik kulcsfontosságú projektje az új partnerstratégiánk bevezetése, amellyel a beszállítóinkkal egy még erősebb, még stabilabb alapokon nyugvó együttműködést fogunk megvalósítani” – emeli ki Kelemen Kálmán, az izocukor- és etanolgyártás meghatározó cégének számító vállalat ügyvezető igazgatója.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo