Nem használta, de jött a százezres számla!

A mobiltelefonról elérhető szélessávú internetet használó előfizetők esetenként magas, néha 100.000 forintot meghaladó számlát kapnak olyan időszakban, amikor bizonyíthatóan nem használták mobiljukat sem internetezésre, sem másmilyen tevékenységre - jelezte az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesületnek (OFE) több panaszos is az utóbbi időben.

 Az előfizetők híváslistákkal tudják bizonyítani igazukat, ugyanakkor a szolgáltatók részletes számlái nem tartalmaznak értékelhető magyarázatot a magas számlákra. Az OFE kérésére mindhárom mobilszolgáltató csak a számlázási rendszerük intaktságát (harmadik, független fél által hitelesített voltát) bizonygatja, az előfizetők védelmében hozott hathatós intézkedésről azonban nem kaptunk tájékoztatást.

Évekkel ezelőtt az internet korszak kezdetén az úgynevezett betárcsázó kapcsolatok idején már találkoztunk ilyen jelenséggel: különböző kémvírusok meghatározott kapcsolatokat hoztak létre kárt okozva az előfizetőknek és tisztes hasznot a távoli ismeretlen és a hazai jól ismert szolgáltatóknak. Akkor is hosszas vita és harc után született meg a Nemzeti Hírközlési Hatóság döntésére olyan rendszer, amely egyrészt felhívta a  figyelmet az anomáliákra és a védekezés módszereit is a fogyasztók kezébe adta.

Véleményünk szerint veszélyes tendencia látszik kibontakozni, amely mindhárom mobilszolgáltatót és rajtuk keresztül a fogyasztókat érinti. Az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület kéri a szolgáltatókat, hogy lelkiismeretesen vizsgálják meg az okokat, és találják meg a védekezést a jelenség ellen, egyben kérjük a szélessávú mobil internettel rendelkező ügyfeleket, figyeljék rendszeresen a szolgáltatók weboldalain megtalálható forgalomszámlálókat, és idejében jelezzék az ügyfélszolgálatoknak, ha a normálistól eltérő forgalmat észlelnek.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo