A Microsoft hat évre szóló, 470 millió dollárt meghaladó értékű szerződést kötött az Egyesült Államok hadseregével. A cég pályafutásnak legjelentősebb megrendelését jelentő megállapodás közel félmillió új és meglévő számítógépére telepítendő szoftverre terjed ki. Az asztali programokon kívül kiszolgálói termékek, például az SQL Server és a Microsoft Exchange Server tartoznak a hadsereg által használandó alkalmazások közé. A szerződés arról tanúskodik, hogy a hadsereg bizalma visszatért a szoftvergyártó vállalatba. Márciusban ugyanis támadás érte a minisztérium egyik kiszolgáló-számítógépét a Microsoft Windows rendszerében felfedezhető egyik biztonsági rés miatt. A vállalat korábban elesett néhány kormányzati szerződéstől az Egyesült Államokon kívül is a szabadon elérhető Linux operációs rendszer ellenében, és azon munkálkodik, hogy meggyőzze az Egyesült Államok kormányát programjainak biztonságosságáról.
Véleményvezér
Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett
A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Nyugdíjazott fegyvereket küld Belgium Ukrajnának, drónok ellen teljesen jók
Ezt se gondolta volna senki.