Gazdára talált a Vivendi Telecom Hungary

A GMT Communications Partners és az AIG Emerging Europe Infrastructure Fund L.P. („EEIF”), az American International Group, Inc. (AIG) magántőke alapja megvásárolják a Vivendi Telecom Hungary (VTH) magyar vezetékes távközlési szolgáltatót. Az üzletet várhatóan 2003. február végén zárják le. A VTH az ország második legnagyobb vezetékes távközlési szolgáltatója, a magyarországi bekapcsolt vonalállomány 12%-át jelentő kilenc koncessziós területen piacvezető.

Az új tulajdonosok eltökélt szándéka, hogy további beruházások, illetve esetlegesen cégvásárlások útján megerősítik a VTH versenypozícióját – ezzel kiaknázva azokat a lehetőségeket, amelyeket a liberalizált magyar távközlési piac tartogat. Meggyőződésük, hogy a VTH fejlesztések útján Magyarország egyik vezető szélessávú szolgáltatójává válhat.

A CIBC World Markets, a Konzorcium pénzügyi tanácsadója szerint az ügylet kiemelkedő egyrészt azért, mert az egyik legnagyobb befektetésről szól egy olyan időszakban, amelyben az egész távközlési iparnak komoly nehézségekkel kellett szembesülnie, másrészt pedig azért, mert ez a 2002. év legjelentősebb komplex felvásárlási ügylete Közép- és Kelet-Európában. A CIBC World Markets várakozásai szerint a közép- és kelet-európai országok tömeges európai uniós csatlakozásának eredményeként a régióban a felvásárlások megugranak majd.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo