Elindul a Pannon GSM EDGE szolgáltatása Budapesten

A tavasszal megkezdett kísérletek után a Pannon GSM október 20-án, Európában elsőként elindítja az EDGE szolgáltatást együttműködő partnerei számára. A megoldás a jelenlegi EDGE-képes mobiltelefonokkal ISDN sebességű adatletöltést tesz lehetővé.

Az EDGE a város több helyszínén érhető el, köztük az Infopark és a Westend területén. A rendszer képességeit a szolgáltató öt nagyvállalati ügyfele, illetve a két műszaki felsőoktatási intézmény oktatói és hallgatói próbálják ki mindennapi munkájuk során, a Pannontól és a Nokiától kapott telefonokkal. A Pannon GSM az eredményektől függően dönt a technológia kereskedelmi bevezetéséről.

A Pannon GSM és a Nokia idén május 14-én hajtotta végre Európa első nyilvános kísérleti EDGE hívását. Az azóta eltelt időszakban a Pannon GSM munkatársai a Budapest több pontján rendelkezésre álló szolgáltatás kiépítésén dolgoztak. Az EDGE technológia előnye, hogy harmadik generációs mobilszolgáltatások nyújthatók segítségével, és tágabbra nyílik az út az olyan, nagy sávszélességet igénylő alkalmazások előtt, mint a mobiltelefonon nézhető televízióműsorok, filmek, interaktív játékok és a munkahelyi hálózat távoli elérése. Az EDGE ugyanakkor, egy UMTS beruházás töredékéért, licenszdíj, és nagyobb műszaki akadályok nélkül a létező GSM hálózatra telepíthető.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo