Az Ericsson telepíti az Emitel Ethernet rendszerét

Áprilisban az Ericsson Magyarország és az Emitel szerződést írt alá Ethernet DSL Access (EDA) rendszer telepítésére. Az Emitel az első magyarországi hálózatüzemeltető – és egyben első a közép-kelet európai régióban is –, amely az Ericsson EDA megoldását választotta. Hosszútávú stratégiájába jól illeszkedik az EDA koncepciója, amely gyökeresen szakít a hagyományos távközlési berendezések filozófiájával és nyit az IP integráció felé. Az Ericsson Magyarország jelenleg az Emitel egyedüli ADSL szállítója.

Az EDA megoldás előnye a hagyományos DSL rendszerekkel szemben, hogy skálázhatósága segítségével kis költséggel és helyigénnyel lehetővé teszi olyan szélessávú összeköttetés létrehozását, amely a ritkán lakott és kisebb településeken is elérhetővé teszi a multimédia és egyéb adatszolgáltatások elérését. Ezáltal gazdaságos a fenntartása és karbantartása is. Az Ethernet DSL Access lehetőséget nyújt arra is, hogy a szolgáltató fokozatosan áttérjen az optikai előfizetői hozzáférésre.

Az Ethernet alapú DSL hozzáférési rendszerek a hagyományos xDSL (pl. ADSL) alapú gyors Internet elérés mellett támogatják az olyan multicast szolgáltatásokat mint a video és audio streaming és NVoD (Near Video on Demand), valamint az előfizetők közvetlen kapcsolatát biztosító L2 Ethernet VLAN összeköttetéseket, távfelügyeletet.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo