A román munkaügyi szervezet Linuxra vált

Románia országos munkaügyi szervezete, az ANOFM és az IBM november végén bejelentették: első alkalommal került sor Romániában országos lefedettséget biztosító Linux-alapú, nyílt forrású infrastruktúra kialakítására. A rendszer egy olyan projekt keretében került megvalósításra, amelynek célja integrált informatikai rendszer kialakítása az országos munkaügyi szervezet számára.

A munkaügyi szervezet az IBM nyílt forrású, szabványalapú infrastruktúrájának felhasználásával regisztrálja az álláskeresőket, azonosítja és regisztrálja a megüresedett állásokat, biztosítja a munkahelyek és a munkavállalók összepárosítását, segíti a jogosultságok nyilvántartását és a munkanélküli segélyek kifizetését, illetve lehetővé teszi a munkanélküliek ellátását célzó járulékok befizetésének ellenőrzését.

A nyílt forrású, szabványalapú szoftvermegoldásokra építő infrastruktúra IBM hardvert és szoftvert használ. A központi rendszert egy IBM e-server pSeries szervercsoport alkotja, míg 105 Intel xSeries szerver Linux alatt fut adatbázisszerverként és a regionális irodákat kiszolgáló kommunikációs szerverként. Ezen kívül kiépül egy további kommunikációs rendszer is, amely több mint 1 500 IBM NetVista munkaállomást kapcsol egymáshoz. A Linux megoldás szoftverkomponense egy elosztott DB2 adatbázist, Lotus Notes Domino e-mail-alkalmazást és kommunikációs felületet tartalmaz a szervezeten belüli kapcsolattartásra, illetve egy IBM Tivoli alapú szoftvermegoldást a rendszerirányítás céljára. Mindezen komponensek Linux alatt futnak mind az országos, mind a regionális központokban.

Az IBM biztosítja azt az oktatást és technikai támogatást is, amelyre szükség van ahhoz, hogy a megoldás zökkenőmentesen telepíthető legyen több mint 240 helyszínen országszerte. A fővállalkozó – a Siemens Business Services (SBS) – azon túl, hogy ellátja a rendszerintegrátor szerepét, egyben alkalmazásokat is fejleszt a különleges funkciókra.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo