A Novell felvásárolja a SuSE Linuxot

A Novell tovább növeli elkötelezettségét a nyílt forráskód iránt: a vállalat bejelentette, hogy szerződést kötött a világ egyik vezető Linux cégének, a SuSE Linux felvásárlásáról. Így a Novell lesz az első, aki átfogó, asztali és szerver Linux rendszereket kínál a vállalati felhasználóknak.

A SuSE Linux 210 millió dolláros felvásárlását követően a Novell Linux rendszereket és azok összes komponensét képes lesz majd szállítani a szerverektől az asztali gépekig. A vállalat az első pénzügyi negyedév végére, 2004. januárig tervezi a felvásárlás befejezését, amelyhez még szükséges a hatóságok és a részvényesek engedélye. A Novell a nyílt forráskód fejlesztői közösségének támogatása melletti elkötelezettségéről tanúskodik, hogy a SuSE Linux felvásárlását a Linux szerverek és munkaállomások területén vezető Ximian augusztusi akvizíciója előzte meg. A Novell azt is bejelentette, hogy az IBM 50 millió dollárt kíván Novell elsőbbségi részvényekbe fektetni. Emellett a Novell és IBM tárgyalásokat folytat az IBM és SuSE Linux közötti szerződés meghosszabbításáról a SuSE Linux IBM eServer és középkategóriás termékein történő további támogatáshoz, valamint a SuSE Linux termék- és marketingtámogatásáról. E szerződések a SuSE Linux felvásárlásának befejeztével lépnek érvénybe.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo