Újra szárnyal a Boeing

A Boeing tőzsdenyitás előtt tette közzé harmadik negyedéves jelentését. A repülőgép-leszállítások felpörgetése közel két év után először ismét pozitív pénzügyi eredményt hoztak a vállalatnak, de 4,9 milliárd dolláros költség merült fel a régóta várt 777X széles törzsű repülőgép engedélyeztetésének késlekedése miatt.

A 777X, a 777-es repülőgép újabb változata, közel hat évvel ezelőtt hajtotta végre első repülését, de még mindig nem nyerte el a szabályozó hatóságok jóváhagyását. A Boeing szerint az első szállításra 2027-ben kerül sor.

A Boeing újra jó irányban
A Boeing újra jó irányban
Fotó: Pixabay
Az év első kilenc hónapjában a Boeing 440 repülőgépet szállított ki, míg tavaly ugyanennyi idő alatt csak 291 darabot. A légitársaságok a repülőgépek nagy részét átvételkor fizetik ki, ezért a szállítások ütemének gyorsítása kulcsfontosságú a Boeing számára.

A Boeing bevétele 23,3 milliárd dollárra ugrott a harmadik negyedévben, ami 30 százalékos növekedést jelent éves összevetésben, és 238 millió dolláros szabad cash flow-t generált. Ez a mutató utoljára 2023 vége végén volt pozitív. Ugyanakkor a vállalat 4,78 milliárd dolláros, vagyis részvényenként 7,4 dolláros veszteséget könyvelt el a szeptember 30-ával véget ért három hónapban a fent említett költségleírás miatt. (Erstemarket)

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo