Jogtalanul költöttek el 1,8 milliárd forintot?

Zártkörű közbeszerzésen hirdette meg a szoftverpályázatát a Magyar Posta. Az egyetlen jelentkező elnyerte az 1,8 milliárd forintos közbeszerzést, az LMP most azt kérdezi, hogy meddig folyhatnak a „nagykoalíciós offshore mutyik".

Hirdetmény nélküli tárgyalásos - egyszereplős - tendert írt ki a Magyar Posta Zrt. "Integrált Posta Hálózat rendszerének és hozzá kapcsolódó alrendszereinek szoftver támogatása" címmel, "nyertes" a JET-SOL Kft. közel nettó 1,8 milliárd forintért szállítja a szoftvert. 

Az ajánlatkérő azzal indokolta a zártkörű közbeszerzést, hogy a szerződést kizárólagos jogok védelme, valamint műszaki-technikai sajátosságok miatt, kizárólag a felkért szervezet tudja teljesíteni. Az ellenszolgáltatás eredetileg becsült értéke nettó 1,8 milliárd forint volt. A február végén megkötött szerződésben nettó 1 797 120 000 forint szerepelt.

LMP: jogszerű volt-e?
A Lehet Más a Politika az eset után nyílt levélben fordult a Közbeszerzések Tanácsa elnökéhez, hogy az ominózus tender jogszerű-e. A lapunkhoz is eljutatott közleményben úgy fogalmaznak, hogy "miközben a kormány képmutató módon éppen nyolcmillió magyar állampolgárt kérdez arról, hogy az Alkotmány tiltsa-e az offshore cégek részvételét a közbeszerzéseken, addig a háttérben az adófizetők pénzéből zavartalanul folytatódnak az offshore mutyik.”
Az ellenzéki pást szerint a nyertes egy olyan cég, „amely a Bajnai-kormány idején is nagykanállal merített az adófizetői pénzekből; csak osztalék formájában több mint egymilliárdot tüntettek el két ciprusi számlán; az adóból a legatyásodott magyar állam és elszegényedő polgárai egy fillért sem látnak. Egy olyan cégről beszélünk, amelyben az egyik offshore tulajdonost a választások után három nappal cserélték le egy volt Wallisos, szocialista kötődésű tulajdonosra. Egy olyan cégről van szó, amelynek 'sokszínű' és kiterjedt, a Postabanktól az Állami Autópályakezelőn át a K&H Bankig terjedő céges kötődésekkel büszkélkedő új ügyvezetője van.”

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo