Tisztítják a szennyezett patakot

A szakemberek már tizenöt köbméter hulladékot emeltek ki a Rima patakból. Illegálisan lerakott szemetet mosott bele a mederbe az ár és a csapadék.

Fodor Gábor környezetvédelmi és vízügyi miniszter utasítására azonnal megkezdődött a heves megyei Rima patakba került mintegy 100 köbméter hulladék eltávolítása. Az Észak-magyarországi Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság (Ékövizig) már tegnap 15 köbméter hulladékot emelt ki a patakból. Az igazgatóság szakemberei a tegnapi napon a Rima-patak medrében, a Maklár és Szihalom közötti szakaszon mintegy száz köbméternyi hulladékot találtak, ezért rendelték el a harmadfokú kárelhárítási készültséget.

A szakemberek a terepbejárást követően megállapították, hogy a patak felső szakaszán szétszórt, illetve illegálisan lerakott szemetet mosta be a mederbe az ár és a csapadék, amely a vízfolyás középső részein gyűlt fel. A tisztítási munkálatok előreláthatólag tíz napot vesznek igénybe, amelynek költsége mintegy 3 millió forint. A kiemelt hulladékot a patakparton gyűjtik, és a munkálatok befejeztével egyszerre szállítják el a kijelölt lerakóba, Egerbe.

Az ehhez hasonló esetek elkerülését szolgálja az a zöldtárca által a közelmúltban kiírt pályázat is, melyet a minisztérium a közterületen lévő illegális hulladéklerakók felszámolására hirdetett meg. A 245,8 millió forint keretösszegű pályázatra március 17-ig lehet jelentkezni civil szervezeteknek és önkormányzatoknak, így még idén tavasszal 50-150 illegális hulladéklerakót számolhatnak fel.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo