Uniós forrás digitális fejlesztésre is: sokat érő többletpontok

Ismét rajtvonalhoz sorakoznak a hazai vállalkozások, pár napon belül ugyanis újfent beadhatóvá válnak a mikro, kis- és középvállalkozások technológiai korszerűsítését célzó uniós forráscsomag pályázatai. Két dologra bizonyosan nagyon kell majd figyelni az eredményes pályázás érdekében. A Modern Vállalkozások Programjának szakértői díjmentesen segítenek a többletpontok megszerzésében.

Mi legyen a pénzünkkel? Tegyük állampapírba? Részvénybe? Ingatlanba? Kriptóba?
A befektetésektől a vagyonkezelésig - újra itt a Klasszis Klub Live!

Jöjjön el személyesen, találkozzon neves szakértőkkel vagy csatlakozzon online!

2024. március 27. 17:00

Részletek és jelentkezés itt!

Lényeges különbség a korábbi átfogó, vállalkozásfejlesztési támogatásokhoz képest, hogy a január közepén induló GINOP Plusz-1.2.3-21. konstrukció két, földrajzilag is elkülönülő szakaszra van bontva: első körben január 19-től a gazdaságilag kevésbé fejlett régiókban fejlesztést megvalósítani szándékozó kkv-k számára nyílik egy 80 milliárdos keret, bő egy héttel később pedig a jobban teljesítő térségekben projektet tervező cégek előtt tárul fel a lehetőség 20 milliárd forint erejéig. Ámde bárhol is szeretné az ember az elképzeléseit megvalósítani, kiindulva a legutóbb tapasztalt óriási érdeklődésből, rendkívül sokat számít, ki milyen erős pályázattal indul.

A szoros versenyen való sikeres megmérettetés kritériumaira hívja fel a figyelmet Czimbalmos Levente, az elmúlt években tizenötezernél is több hazai vállalkozás digitalizációját díjmentesen támogató kamarai kezdeményezés, a Modern Vállalkozások Programjának (MVP) szakmai vezetője. „A decemberi partnerségen megjelentetett Felhíváshoz képest tágult a lehetséges kedvezményezettek köre a fejlettebb régiókból pályázó vállalkozásokkal. A szakaszokra bontással az elhatárolást a kiíró megoldja ugyan, de a kevésbé fejlett régiók kérelmezői így is ötödével kevesebb forráskereten osztozhatnak. Mindkét csoport tehát csak szabott keretre pályázhat. A szűkülő lehetőségek miatt határozottan felértékelődik, hogy a beadott pályamű hány pontot ér el a bírálaton. A támogatáshoz szükséges minimum pontszám így jó eséllyel nem lesz elegendő, azaz a léc várhatóan jóval magasabban lesz majd és mivel a cégek a pénzügyi és egyéb, a benyújtáskori adottságaikon nem tudnak már változtatni, versenyfutás indulhat az opcionálisan elérhető pontokért. Így az, hogy egy pályamű mennyire komplex, van -e benne például digitális tartalom, nagy valószínűséggel a siker záloga lesz. A kérelmezők pedig nem pusztán egymással, de az idővel is versenyt futnak.” – jósolja a szakértő. Czimbalmos Levente hozzáteszi, „De hogy valami biztatót is mondjunk az elmúlt időszakokban még nem, vagy sikertelenül próbálkozóknak: a kiíró most elsősorban nem a korábbi nyerteseket, hanem őket szeretné forráshoz juttatni. Aki például a régebbi GINOP Plusz konstrukciókban már rendelkezik eredményes pályaművel, eleve ki van zárva, akik viszont 2014 és 2020 között még egyáltalán nem nyertek GINOP-pályázaton, kapásból 20 ponttal indulnak neki a megmérettetésnek.” A pontok harmadát azonban nagyon fel lehet tornászni, ha van a pályázatban műszak-szakmai többlettartalom. Ilyenek például a digitális fejlesztések is, melyek önmagukban az opcionálisan elérhető 30 pont negyedét, míg kapcsolódó tanácsadással az egyharmadát adhatják. A kiírás forrás- és időkerete, ill. a várható kérelmezői dömping miatt serénykedni kell a beadással, de minél élesebb lesz a verseny a pályázatok között, annál fontosabbá válnak az említett digitalizálással szerezhető többletpontok. Eddig tapasztalataink alapján minden vállalkozásnál van informatikai fejlesztést igénylő üzleti folyamat, terület, általában több is. Aki komolyan gondolja, hogy ebben a körben szeretne európai uniós pályázati forráshoz jutni, annak komplex pályázatot kell most beadnia. Ennek pedig kulcstényezője a digitalizáció – mondja Czimbalmos Levente.

Mindezekben, azaz a digitális tartalom kitalálásában, megfogalmazásában, a megfelelő szállítók és termékek kiválasztásában Programunk tanácsadói sokat tudnak segíteni – jegyzi meg Pankucsi Szilárd, a Program beszállítói csoportjának vezetője. „A tanácsadás térítésmentes, ráadásul nem csak a pályamű előkészítésében nyom sokat a latba, hanem a kapott digitális fejlesztési koncepció révén a támogatás jelentős része vissza nem térítendővé válik. Szállítói és termékkatalógusunkból, amelyben 1100 informatikai beszállító több mint háromezer, a Program által auditált, megbízható és egyedi kedvezménnyel rendelkező terméke szerepel – az érdeklődők pár kattintással tudnak árkalkulációt készíteni, amit csak be kell csatolni a pályázathoz, nem kell a szokásos, három árajánlattal és bonyolult adminisztrációval bajlódni. Digitális fejlesztések esetén az említett melléklet elkészítése, - ahogy a Programba történő regisztráció is, - kötelező.” – sorolja a nyilvánvaló előnyöket és szükséges feltételeket Pankucsi Szilárd. „A támogatás esélyek jelentős javításán és egyszerűsítésen túl, kézzel fogható, anyagi előnyt, szakértelmet és megbízhatóságot jelent tehát a pályázóknak a Programmal való együttműködés” – foglalja össze a szakértő, aki hozzáteszi: korábban több pályázati kiírás során sikeresnek és hatékonynak bizonyult az általuk kidolgozott rendszer. A mostani támogatási körben a legalább egy lezárt üzleti évvel rendelkező, legalább háromfős kkv-k pályázhatnak, akik nem tartoznak a KATA hatálya alá. A támogatás akár 200 millió forint is lehet. A szakértők mindegyike a keret teljes és gyors kimerülésére számít, így megfelelő felkészültségű pályázatíró, a sebesség és nem utolsó sorban a többletpontokat biztosító elemek, úgymint a digitális fejlesztési tartalom nem lehet választás kérdése a sikerrel pályázni kívánóknak.

(x)

Véleményvezér

Hadházy Ákos újabb fél méter magas kilátót talált 217 millió forintért

Hadházy Ákos újabb fél méter magas kilátót talált 217 millió forintért 

Lombkoronasétány helyett ezúttal nádkoronasétány épült.
Száguldhatna a forint, ha Orbán Viktor kiegyezne az unióval

Száguldhatna a forint, ha Orbán Viktor kiegyezne az unióval 

A jogállamiság helyreállítása sok pénzt hozna.
Svédország után most éppen a spanyolokkal készülünk összeakasztani a bajszunkat

Svédország után most éppen a spanyolokkal készülünk összeakasztani a bajszunkat 

Nem tetszik a spanyoloknak, hogy azt sem lehet tudni, ki fia borja akarja megvenni egyik legnagyobb járműgyártójukat.
Magyarország az első helyen áll a világon a demokrácia leépítésében

Magyarország az első helyen áll a világon a demokrácia leépítésében 

Kettészakított társadalom, gyenge demokratikus intézményrendszer.
Orbán Viktor és csapata két luxusgéppel repült Donald Trumphoz

Orbán Viktor és csapata két luxusgéppel repült Donald Trumphoz 

Nem olcsó a repülés Amerikába.
Pupákra vernek minket a versenytárs régiós országok a tech cégek versenyében

Pupákra vernek minket a versenytárs régiós országok a tech cégek versenyében 

A régiós versenytársak elhúztak a csúcstechnológiákban.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo