Elektromos hulladék cikkek


Az okostelefonok újrahasznosítását követeli a Greenpeace

Az okostelefonok újrahasznosítását követeli a Greenpeace 

Greenpeace-aktivisták zavarták meg a Samsung sajtótájékoztatóját vasárnap délután, azt követelve, hogy a cég hasznosítsa újra az általa gyártott telefonokat. A zöld szervezet az akcióval arra hívta fel a figyelmet, hogy az okostelefonok gyártásának és leselejtezésének módja óriási terhet ró a bolygónkra. A készülékek gyártása nagyjából annyi villamos energiát emésztett fel 2007 óta, mint India egyéves áramellátása. A telefonokból keletkező hulladék a 2017-ben várhatóan felhalmozódó mintegy 50 millió tonna elektronikai hulladék jelentős részét teszi ki. A Greenpeace azt várja az egész IT-szektortól, hogy bolygónk védelme érdekében gondoskodjon termékeinek megfelelő újrahasznosításáról.
Ingyen kell elszállítani az elektronikus hulladékokat

Ingyen kell elszállítani az elektronikus hulladékokat 

Nem csak ingyen köteles visszavenni a használt elektromos és elektronikus berendezéseket a gyártó és a forgalmazó, hanem ha a vásárlónak házhoz szállítják az újat, akkor szintén ingyen kell a régi berendezést elszállítani tőle - egy augusztus 9-től hatályos kormányrendelet szerint.
Közös töltő minden telefonhoz – ezt sürgeti az EU

Közös töltő minden telefonhoz – ezt sürgeti az EU 

Az EU-ban forgalmazott összes mobiltelefonhoz használható, egységes töltőt kellene kifejleszteni a képviselők szerint. Ez a fogyasztók és a környezet érdekét egyaránt szolgálja. Nem halmozódnak többé a töltők a fiók mélyén, és nem keletkezik évente 51 tonna elektronikus hulladék.
Összefogás az elektronikai hulladékok jobb hasznosításáért

Összefogás az elektronikai hulladékok jobb hasznosításáért 

Az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség Nonprofit Kft. (OHÜ) négy nagy áruházlánc és két hulladékkezelő vállalkozás összefogásával indította el idei első kampányát. A „Belső értékek – A megkopott külső értékes belsőt takar” címet viselő akció keretében az elektromos és elektronikai hulladék (röviden: e+e-hulladék) gyűjtésének fontosságára és lehetőségeire hívják fel közösen a figyelmet a január 11. és február 9. közötti hétvégéken. Az akció célja, hogy a szereplők gazdasági érdekeiket félretéve, együtt álljanak ki egy közös ügy, a környezetvédelem mellett.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Kiderült: elárulta a nagy titkokat az Erste díjhalmozó szakembere

Kiderült: elárulta a nagy titkokat az Erste díjhalmozó szakembere 

Nem egyszerű őt lemásolni.

Költségkímélés

Egyre nehezebb autót venni? Komoly válság jelei látszanak

Egyre nehezebb autót venni? Komoly válság jelei látszanak 

Vánszorog a hazai autólízing piac, miközben az ügyfelek árérzékenyebbé és óvatosabbá váltak.
Megtanult erős lenni a forint, mennyi devizát tartsunk a portfólióban? – Klasszis Podcast

Megtanult erős lenni a forint, mennyi devizát tartsunk a portfólióban? – Klasszis Podcast 

Bár sérülékeny az energia-intenzív magyar gazdaság, a befektetők inkább már az eurókonvergenciára, a forint új korszakára árazzák a magyar állampapírokat.

Adózás

Brutális drágulás jöhet az új lakásoknál: akár 10 millió forinttal is többet fizethetnek a vevők

Brutális drágulás jöhet az új lakásoknál: akár 10 millió forinttal is többet fizethetnek a vevők 

December 31-én jár le az újépítésű ingatlanokra vonatkozó kedvezményes, 5 százalékos áfakulcs.

Cégblog

Vendégmunkások vagy hazai szakképzés?

Vendégmunkások vagy hazai szakképzés? 

A munkaerőhiányról és a külföldi munkavállalók szerepéről szóló viták mellett egyre nagyobb figyelem irányul a szakképzés és a felnőttképzés jövőjére.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo