Hétfőtől szabad az út!

Hétfőtől hét újabb ország - köztük Magyarország - állampolgárai utazhatnak vízummentesen az Egyesült Államokba. A washingtoni belbiztonsági minisztérium az MTI-t pénteken úgy tájékoztatta: nem lehet megjósolni, várható-e jelentős utasforgalom-növekedés a vízummentességi program kiterjesztése nyomán.

Az amerikai belbiztonsági miniszter október végén jelentette be, hogy hét ország állampolgárai november 17-től utazhatnak vízum nélkül az országba. A magyarokon kívül Csehország, Észtország, Lettország, Litvánia és Szlovákia, valamint Dél-Korea állampolgárai számára oldják fel a vízumkényszert; a vízummentességi programnak jelenleg 27, többségében nyugat-európai állam a tagja.

Mint Michael Chertoff belbiztonsági miniszter korábban elmondta, a vízummentesség csak az új típusú biometrikus útlevéllel beutazókra érvényes. Az új beutazási szabályok szerint a szóban forgó hét ország állampolgárainak hétfőtől lesz kötelező használniuk az elektronikus utasregisztrációs rendszert (ESTA). Az érvényes amerikai vízummal rendelkezőknek nem kell az ESTA rendszeren keresztül bejelentkezniük.

Az elektronikus utasregisztrációs rendszer pénteken még nem volt elérhető magyar nyelven; jelenleg 16 nyelven, az angol mellett egyebek között cseh, finn és észt nyelven hozzáférhető. A magyar fordítás Thomas M. Ramsey budapesti amerikai főkonzul csütörtöki közlése szerint legkésőbb januárra elkészül.

 

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo