Sajtóértesülések szerint a japán kormány azt tervezi, hogy 2040-ig mintegy 10,5 billió jen (65,1 milliárd dollár) állami és magánbefektetést mozgósítanának a fizikai mesterséges intelligencia technológiák fejlesztésére – írja az Erstemarket.
A bejelentett beruházási terv része a Takaichi Sanae miniszterelnök által vázolt növekedési stratégiának, amely várhatóan olyan ágazatokat fog előtérbe helyezni, mint a mesterséges intelligencia, a félvezetők és a robotika.