Az amerikai elnök az olajipari vállalatokat bírálta amiatt, hogy nem csökkentik a benzinárakat a nyersolajárak legutóbbi esésének megfelelően – írja az Erstemarket.
„A nagy olajcégek nem csökkentik a kútnál az árakat arányosan azzal a meredeken csökkenő árral, amit az olajért fizetnek. Azok az árak zuhanórepülésben vannak!” – írta Trump egy Truth Social-bejegyzésében.
„Más szavakkal: a fogyasztókat „kizsákmányolják”. Utasítottam az Igazságügyi Minisztériumot, hogy azonnal kezdje el vizsgálni ezt az ügyet. Jobb, ha a benzinárak elkezdenek csökkenni sokkal gyorsabban, mint amit jelenleg látok!” – üzente az elnök.