Példát mutatnak a magyar politikusok

Számos parlamenti képviselővel bővül a Környezetvédelem Nagykövetei mozgalom: a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium felkérte az országgyűlési képviselőket, hogy környezetvédelmi fogadalomtételt tegyenek, s környezettudatos vállalásokkal példát mutassanak Magyarország polgárainak. "A politikusok sok mindenben nem értenek egyet, de a környezetvédelem fontosságában igen" - mondta a Parlament Gobelin-termében tartott sajtótájékoztatón dr. Oláh Lajos államtitkár.

A környezetvédelem ügyének hazai előmozdítása céljából a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium felkérte az országgyűlési képviselőket, hogy csatlakozzanak a Környezetvédelem Nagykövetei című mozgalomhoz és környezettudatos vállalásokkal mutassanak példát Magyarország polgárainak.

A képviselők a parlamentben elhelyezett, KvVM logóval ellátott, zöld ládába dobhatják a környezettudatos vállalásaikat. A zöld Magyarországért nyilatkozatot valamennyi országgyűlési képviselő megkapta, környezettudatos vállalásaikról hamarosan tájékoztatni fogják a nagyközönséget is - ígéri a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium.

A kezdetek

Oláh Lajos március 13-án elindította a Környezetvédelem Nagykövetei mozgalmat, hadat üzenve a környezetszennyezőknek. A mozgalom célja, hogy társadalmi megbecsülésnek örvendő közéleti személyiségek környezettudatos vállalásokkal hozzájáruljanak a zöld Magyarország megteremtéséhez és példájukon keresztül követőkre találjanak a magyar lakosság körében.

Az avató ünnepségen olyan hírességek tettek fogadalmat, mint Csapó Gábor, olimpiai bajnok vízilabdázó, edző; Fenyő Iván, színész; Görög Zita modell, műsorvezető; Kovács Patrícia, színész; Kukorelly Endre, író; Lola, énekes; Németh Lajos, meteorológus; Novák Péter, zenész, közéleti személyiség és az Alma zenekar.

A környezettudatos Magyarországért elsőként az alábbi képviselők csatlakoztak a kezdeményezéshez:
Szabó Imre környezetvédelmi és vízügyi miniszter, Katona Kálmán (független) a Környezetvédelmi Bizottság elnöke, dr. Nagy Andor (KDNP) és dr. Orosz Sándor (MSZP), a Környezetvédelmi Bizottság alelnökei, Velkey Gábor képviselő, a Környezetvédelmi Bizottság tagja (SZDSZ), Pettkó András országgyűlési képviselő (független), illetve a Környezetvédelmi Bizottság tagjai.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo