Üzleti diplomatákat képez szeptembertől a BGE

Új, a régióban egyedülálló, a magyar felsőoktatásban hiánypótló „business diplomacy”, azaz üzleti diplomáciai képzést indít idén szeptembertől a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség Nonprofit Zrt. (HEPA) szakmai támogatásával. 

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A BGE Külkereskedelmi Karának nemzetközi tanulmányok mesterszakán olyan üzleti diplomatákat képeznek majd, akik nemzetközi szinten támogatják a hazai vállalatok hatékony és fenntartható külpiacra lépését. A képzéssel kapcsolatos együttműködés egy többszintű, stratégiai megállapodás része az egyetem és a HEPA között, melyet az Egyetem Lotz-termében írt alá Prof. Dr. Heidrich Balázs, a BGE rektora és Ligetfalvi Gábor, a HEPA vezérigazgatója.

A hazai vállalatok sikeres nemzetközi piacra lépése, a magyar export bővítése nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű. A felmérések azonban azt mutatják, hogy a hazai vállalati szektor számos kihívással küzd e tekintetben.  A most aláírt többszintű együttműködési megállapodással az egyetem és a HEPA célja, hogy az akadémiai szféra és a vállalati szektor együttes fellépéssel növelje Magyarország exportképességét, külpiaci promócióját, és fokozza hazánk külkereskedelmi teljesítményét. A HEPA és a BGE célul tűzte ki az áruk és szolgáltatások nemzetközi kereskedelmével kapcsolatos ismeretek közös fejlesztését és terjesztését, a magyar export bővítését, a magyar kis-, közép- és nagyvállalkozások határokon túli megjelenésének erősítését és népszerűsítését.

Kép: Budapesti Gazdasági Egyetem

A megállapodás fontos pillére a „business diplomacy”, azaz az üzleti diplomáciai képzés, mely a BGE Külkereskedelmi Karán indul az idei év szeptemberétől. A vállalati diplomácia célja, hogy elősegítse a vállalkozások nemzetközi rendszerbe illesztését, biztosítsa az anyavállalatok–leányvállalatok közötti, határokon átnyúló együttműködést. Az üzleti diplomaták kapcsolatot tartanak többek között a nemzetközi üzleti partnerekkel, tárgyalnak a fogadó ország hatóságaival, és a nemzetközi, valamint helyi szakmai szervezetekkel. Összességében olyan szakemberek képzését indítjuk el, akik több szinten is támogatni tudják a hazai kis-, közép- és nagyvállalatokat a hatékony és fenntartható külpiacra lépésben.

A szakmai együttműködéssel a BGE oktatási tevékenységét a HEPA eredményesen segítheti. Fontos, hogy a magyar vállalkozások fel tudják mérni, hogy termékeikkel, szolgáltatásaikkal mely külpiacokon érdemes megjelenni. Az exportfejlesztési ügynökség ezért a magyar cégek külpiacra lépését elsősorban piackutatással, strukturált információkkal, üzleti tanácsadással és a finanszírozási háttér megteremtésével támogatja. A HEPA nemzetközi diplomáciai és vállalati kapcsolatrendszerével, a BGE pedig tudományos eredményeivel járulhat hozzá a külgazdaság fejlődéséhez. A megállapodás értelmében a jövőben a BGE kutatói tevékenységének eredményeit beépítik a HEPA külpiaci törekvéseibe, különös tekintettel Közép-Európára, a V4-térségre, a Balkán-félszigetre és a balti országokra. Az együttműködés kiterjed az oktatás, a kutatás területeire és ezek eredményeinek gyakorlati megvalósítására (K+F+I), illetve közös konferenciák rendezésére is.

„A BGE-n felhalmozott szakmai tapasztalat, különösen a nemzetközi kereskedelem területén komoly stratégiai érték. Vállalkozásbarát egyetemként kiemelt célunk, hogy tudásmegosztással járuljunk hozzá a kis-, közép- és nagyvállalkozások külpiacra lépéséhez. A képzés elindításával most újabb lépést tettünk efelé” – mondta el Prof. Dr. Heidrich Balázs, a Budapesti Gazdasági Egyetem rektora.

Modernizáció a felsőoktatásban: pajzs az agyelszívás ellen
Tartalmi szempontból világszínvonalú a magyar gazdasági-műszaki képzés, de az oktatók nem vagy csak kevéssé érdekeltek a tudásátadás módszertanának megreformálásában – hívta fel a figyelmet a Budapesti Corvinus Egyetem két oktatója.

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo