Energiapazarló a kormány

Erős kritikát fogalmazott meg az Energia Klub. A hangzatos szólamok mögött kormányzati semmittevést tapasztalnak az energiahatékonyság terén.

A Balin zajló klímakonferencián 15 ezer politikus, szakértő és zöld szervezet folytat zajos vitát arról, hogyan küzdhetünk leghatékonyabban az emberiség által okozott éghajlatváltozás ellen. Eközben itthon, csendben a színfalak mögött a GKM szőnyeg alá söpri az energiahatékonysági cselekvési tervet - jelenti ki közleményben az Energia Klub.A klímatárgyalások harmadik napján Fodor Gábor, környezetvédelmi miniszter arról biztosította a résztvevőket, hogy Magyarország teljes mellszélességgel támogatja az Európai Unió éghajlatvédelmi lépéseit. Ezek között első helyen említhető az energiahatékonyság növelése valamint az energiafelhasználás csökkentése, hiszen az emberiség széndioxid-kibocsátásának döntő része valamilyen energiafogyasztással kapcsolatos tevékenység eredménye. Azonban csak a szavak vannak jelen a magyar energiapolitikában.

Magyarország Nemzeti Energiahatékonysági Cselekvési Terve, amelynek elfogadása immáron fél éve húzódik, a jelek szerint hamarosan kormány elé kerül. A dokumentum legsúlyosabb hiányossága az, hogy teljességgel nélkülözi az egyes szektorok tételes vizsgálatát, azokat az energiahatékonysági háttértanulmányokat, melyek feltárnák a legnagyobb energia-megtakarítást eredményező lehetőségeket. Enélkül nem készülhet ugyanis reális, a beavatkozási területeket megfelelően rangsoroló cselekvési terv. A vizsgálatok híján feltételezhetően a dokumentum szerzői csak találgattak, hogy az egyes intézkedések mekkora megtakarítással járnak. Kétséges továbbá az is, hogyan lesz majd képes az állam ellenőrizni a célok teljesülését. Az energiahatékonysági számítások körüli zűrzavart fokozza, hogy a jelen akcióterv 2016-ra szóló célkitűzése jelentősen eltér a korábbi változatokban, és nem utolsó sorban a kormány által elfogadott energiapolitikai stratégiában meghatározott számoktól.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo