Már az Apple-tulajdonosok sem alhatnak nyugodtan

A Symantec kutatói megtalálták az első "sikeres" Mac gépekből álló botnetet, kezdhetnek rettegni az Apple rajongók. A botnet olyan számítógépek hálózata, melyeket egy vírus, vagy féreg csendesen megfertőzött, és készítői átveszik a gépek feletti irányítást, hogy azokról indítsanak illegális akciókat. Most az Apple-gépekre is készült ilyen program.

A rosszindulatú Mac-es programok ritkák, de amikor előfordulnak, akkor is általában fejletlen próbálkozásokról van szó. A most megtalált malware ezzel szemben már egy fejlettebb vállfajhoz tartozik. A botnet olyan számítógépek hálózata, melyeket egy vírus, vagy féreg csendesen megfertőzött, és készítői átveszik a gépek feletti irányítást, hogy azokról indítsanak illegális akciókat.

Az Apple számítógépekből álló botnet amit felfedeztek, DOS-támadásokra használták, aminek során egy szájtnak próbálták lehetetlenné tenni a működését, hatalmas web-forgalom elődizésével. A Symantec kutatói szerint a botnetnek olyan kifinomult képességei vannak, hogy egy tapasztalt programozót sejtenek a háttérben, aki valószínűleg kiadta a botnetet, hogy valaki támadásokat indítson róla, írta meg a Telegraph.

A botnetet egy trójai lovat tartalmazó kalózszoftver segítségével terjesztették a fájlcserélő hálózatokon. A fertőző programok között megtalálható volt az Apple iWork, és az Adobe Photoshop CS4 for Mac. Dino A. Dai Zovi, a A Mac hackerek kézikönyvének a szerzője szerint, a mostani támadás még mindig primitív bizonyos szempontból, mert a fertőző kalózszoftverek használata a kezdetleges módszerek közé tartozik. Azonban most már számítani lehet a fenyegetőbb veszélyek megjelenésére.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo