Eltűnt 43 ezer mobilos!

A rekordnövekedést hozó tavalyi év után idén januárban a három magyarországi mobilszolgáltató ügyfeleinek száma 43 ezerrel 12 millió 181 ezerre csökkent, közölte a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH). A száz főre jutó előfizetések száma 2008 januárjában 110,5 volt, majd az év végére 121,8-ra nőtt, januárban pedig 121,4-re csökkent.

Az év végi hajrá után januárban általában megtorpan az ügyfélszám növekedése, azonban a piac zsugorodására eddig csak 2007 januárjában volt példa. Akkor a három mobilszolgáltató ügyfeleinek száma mintegy 8 ezerrel csökkent.

A hívás fogadásra alkalmas SIM-kártyák alapján januárban a T-Mobile 43,86 százalékról 44,14 százalékra, a Vodafone pedig 21,04 százalékról 21,15 százalékra növelte részesedését, míg a Pannon részesedése 35,09 százalékról 34,71 százalékra esett.

A szolgáltatók forgalmat generáló (az utolsó három hónapban hívást indító, vagy fogadó) ügyfeleinek száma januárban szintén csökkent, 29 ezerrel, 10 millió 968 ezerre.
 
A forgalmat generáló ügyfelek száma alapján a Vodafone részesedése a decemberi 21,86 százalékról 21,93 százalékra, a T-Mobile részesedése 44,21 százalékról 44,43 százalékra emelkedett, míg a Pannoné 33,93 százalékról 33,64 százalékra csökkent.

A három mobilszolgáltató ügyfelei januárban 5 733 számot hordoztak. A Nemzeti Hírközlési Hatóság adatai szerint a 2004. május 1. óta igénybe vehető számhordozás eddig összesen 251 906 mobilszámot érintett.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo