Az alkalmazottak fele lop...

A volt alkalmazottak 59 százaléka ismerte be, hogy bizalmas céginformációkat lopott el, például a vevők kapcsolati listáját - áll a Symantec és a Ponemon Institute jelentésében. A tanulmány a munkahelyüket 2008-ban elvesztő vagy kilépő alkalmazottak körében végzett felmérés eredményein alapul. Az is kitűnik belőle, hogy ha a válaszadók munkahelye jobb szabályokat és módszereket vezetett volna be az adatvesztés megakadályozására, az ilyen adatlopások nagy része megelőzhető lett volna.

A céges adatok eltulajdonítását beismerő válaszadók 61 százalékának kedvezőtlen képe van korábbi munkaadójáról. A leggyakrabban eltulajdonított nyilvántartások közé az e-mail listák, az alkalmazottak adatai, a vevők kapcsolati adatait tartalmazó listák és nem pénzügyi információk tartoznak. Bár a válaszadók sokféle területen dolgoztak, legtöbbjük a pénzügyi szolgáltatások területén volt alkalmazásban.

  • A válaszadók 53 százaléka CD-re vagy DVD-re, 42 százalék USB memóriára töltött le információt, 38 százalékuk pedig magán e-mail címre küldött csatolmányt.
  • A válaszadók 79 százaléka szerzett meg adatot munkaadói engedély nélkül. A válaszadók 82 százaléka szerint a munkáltatók nem számoltatták el őket távozásuk előtt a papír vagy elektronikus dokumentumokkal.
  • A válaszadók 24 százalékának távozása után is megmaradt a hozzáférése a munkáltató számítógéprendszeréhez vagy hálózatához.

A leépítés során elkerülhető az adatvesztés. Meg tudjuk akadályozni, hogy az alkalmazottak magán e-mail címükre bizalmas tartalmat küldjenek, vagy azt letöltsék USB-memóriára" - hangsúlyozta Gombás László, a Symantec vezető rendszermérnöke. "A cégeknek adatvesztést megakadályozó technológiát kell bevezetniük, hogy tudják, hol találhatók a kényes adatok, hogyan használják azokat, és megakadályozhassák azok másolását, letöltését vagy a cégen kívülre történő elküldését."

A felmérést teljes terjedelmében elolvashatja a Symantec oldalán.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo