Minden idők legalacsonyabb szintjén az emberi faj gyermekvállalási hajlandósága

A globális termékenységi ráta 2024-ben minden idők legalacsonyabb szintjét érte el, 2,3 születést nőnkként, ami alig haladja meg a 2,1-es reprodukciós szintet. Indiában a becslések szerint 2025-ben 23,1 millió születés várható, ami 2050-re 19 millióra csökken.

Az Egyesült Államokban idén körülbelül 3,7 millió baba születik, ami a nyolcadik legmagasabb szám világszerte.

Amerika vezeti az éves születések számát országonként a gazdag világban, ugyanakkor ez is szerénynek számít egyes feltörekvő államokhoz képest. Indiában várhatóan több mint hatszor annyi születés lesz, Nigériában pedig kétszer annyi.

India várhatóan 2025-ben 23,1 millió születéssel globális vezető szerepet tölt be. Itt lesz a világ összes születésének 17 százaléka, bár ez az arány 2050-re várhatóan 14 százalékra csökken.

India után Kína következik a 2025-re várható 8,7 millió születéssel. Az előrejelzések szerint azonban 25 éven belül a negyedik helyre esik vissza globálisan a távol-keleti ország. A világ egyik legmagasabb termékenységi rátájával Nigéria és Pakisztán is megelőzi majd.

Az Egyesült Államok esetében a születések száma várhatóan szerény mértékben, 2025-ben 3,7 millióról 2050-re 3,8 millióra változik.

Míg a csökkenő termékenységet gyakran a növekvő jövedelmekkel és a nők karrierjét előtérbe helyező magatartásával hozták összefüggésbe, a legújabb bizonyítékok a tendencia megfordulására utalnak. Valójában Amerikában a magasabb jövedelmű családok több gyermeket vállalnak, mint az alacsonyabb jövedelmű családok.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo