A kormány június 19-től szigorítja a Széchenyi Kártya Program egyes hiteleinek a feltételeit. A döntés célja, hogy a program fenntarthatóbbá váljon, miközben továbbra is kedvező finanszírozási lehetőséget biztosítson a hazai mikro-, kis- és középvállalkozásoknak – írja laptársunk, szintén a Klasszis Média lapcsoporthoz tartozó Privátbankár.
Ahogy arra a cikk rámutat, a szigorítás fő célja az, hogy bezárjanak egy kiskaput a kkv-knál. Sok cég ugyanis felvette ezeket a hiteleket akár 250 millió forint értékben (ez a maximális hitelösszeg) is, majd az egészet befektette állampapírba 5-6 százalékos kamat mellett. Vagyis az olcsó támogatott hitelt egyfajta lombardhitelként használta fel.
A már megkötött szerződések kamata nem változik, a lejáratig fixen 3 százalékos marad, de az új hitelek már a megemelt kamaton ketyegnek. A folyamatban lévő szerződéseknél is marad a 3 százalékos kamat, azzal a kitétellel, hogy a szerződést legkésőbb július 14-ig alá kell írni. A június 19-től benyújtott új hitelkérelmekre viszont már a magasabb kamatszint vonatkozik, és a lejáró hiteleket is csak ezen a magasabb kamaton lehet megújítani. A hivatalos, technikai átállás napja a bankrendszerben 2026. július 15.
Tekintettel arra, hogy szinte minden működő hazai vállalkozás vesz igénybe folyószámlahitelt a mindennapi működése során, ez a szigorítás jóformán a teljes magyarországi kkv-szektort érinti majd – írja a Privátbankár.
További részletek itt.