Beszámoló a szentendrei menedzser versenyről

Idén a 10 regionális állomásból és a budapesti döntőből álló UNIQA Manager Open , a 2016.évi Országos Menedzser Teniszbajnokság második versenyének Szentendre adott otthont , amely tavaly csatlakozott a rendező városokhoz. Helyszíne a Duna korzó melletti Postáslidó Sportcentrum kiválóan előkészített pályái voltak. Nemcsak a helyi egyesületben illetve a környéken teniszező menedzserek indultak el hanem érkeztek vállalkozók és cégvezetők a fővárosból , Gyöngyösről, Kecskemétről és Szegedről is.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Idén a 10 regionális állomásból és a budapesti döntőből álló UNIQA Manager Open , a 2016.évi Országos Menedzser Teniszbajnokság második versenyének Szentendre adott otthont , amely tavaly csatlakozott a rendező városokhoz. Helyszíne a Duna korzó melletti Postáslidó Sportcentrum kiválóan előkészített pályái voltak. Nemcsak a helyi egyesületben illetve a környéken teniszező menedzserek indultak el hanem érkeztek vállalkozók és cégvezetők a fővárosból , Gyöngyösről, Kecskemétről  és Szegedről is.

Kép: Manager Open

Az ünnepélyes megnyitó során Baracskai Ferenc a Menedzserszövetség nevében üdvözölte a résztvevő versenyzőket , egyúttal felhívta a figyelmet a szövetségi tagság előnyeire a színes programokra egyben kellemes kikapcsolódást  és fair játékot kívánt az indulóknak. Hámori Tamás versenyigazgató örömmel jelentette be , hogy új ,névadó támogatója van a Bajnokságnak , utalt az idénynyitó győri verseny sikerére , felhívta a figyelmet a pontozási rendszer idei módosításra majd ismertette a sorsolás eredményét és a játékrendet. Külön üdvözölte a versenysorozatba először bekapcsolódó az üzleti szférában dolgozó korábbi neves teniszező házaspárt a Kántor Imre – Polonyi Anna kettőst valamint az ELTE tanszékvezetőjét dr Bárdosi Vilmost és párját a műszaki pályán tevékenykedő Szikora Zoltánt. Új belépő volt egy kecskeméti vállalkozó páros is.

A csoport küzdelmekben általában a papírformának megfelelő eredmények születtek , az egyikben körbeverés eredményeként azonban csak 1-1 játék különbség határozta meg a továbbjutókat. A budapesti döntőn történő részvételt is biztosító legjobb négy között a fővárosból érkezett Horváth Sándor – Úr Viktor páros sima győzelmet aratott a Kántor –Polonyi kettős ellen. A másik ágon ugyanezt tette a tavalyi évben több versenyen is helyezést szerzett kecskeméti Csávás-Tóth pár és jutott a döntőbe a Bárdosi Vilmos- Szikora Zoltán páros ellenében. A döntőn a tavalyi országos pontversenyt megnyerő , itt is győzelmet arató fővárosi duó megvédte az elmúlt évi elsőségét.

A vigaszdíjban is ismert párok versenyeztek kivéve a kecskeméti Szentmihályi Csaba – Szentgyörgyi László kettőst , akik nemcsak a gyöngyösiek első párosát a Ludányi Zoltán – Bengyel Zsolt párt de a jó nevű szegedi párost a Török Gábort és  Lajos Attilát legyőző ugyancsak gyöngyösi Fricz Dániel – Bernáth Zsolt összeállítású párt is két vállra fektetve szerezték meg az első helyet. Az eredmények :

1. Horváth Sándor – Úr Viktor / Budapest /
  2. Csávás István – Tóth Balázs / Kecskemét /
  3. Kántor Imre – Polonyi Anna / Budapest / és dr Bárdosi Vilmos / Budapest / - Szikora Zoltán / Szentendre /
Az új szabályok szerint Horváth S. és Úr V. 10 -10  , Csávás I. és Tóth B. 7-7  , Dr Bárdosi V. és Szikora Z. 5-5  pontot szereztek. A győri idénynyitót is figyelembe véve , 10 pontos még Hegyi J. és Hegyi Z. , 7-7 pontos a dr Sás T. és Laska M , 5-5 pontot ért el az Amberger Á. és Kincses A.

A főtábla győztes párja ezúttal a Gundel Étterem 2-2 személyes vacsora kuponját kapta meg , a világszerte ismert étterem menedzsmentje a legújabb támogatója a Bajnokságnak. A helyezettek és a vigaszdíj legjobb 4 párja az UNIQA ajándékait , a  Béres Rt termékeit , éves Piac&Profit előfizetést , a Kaisergarten Nier Kft kiváló borait nyerték el , akik ezúttal is a legfinomabb külföldi import termékekből kínálták a rendezvény alatt a vendégeket és a hozzátartozókat.

A versenyigazgató köszönetet mondott a vendéglátó klub képviselőinek valamint a még nem említett olyan támogató cégeknek , mint a Decathlon , a Globomax , a KPMG , és az Autó-Licit Kft. Az indulók , ezen kívül , kézhez kapták a Figyelő , a Manager Magazin , a Piac&Profit és az Üzleti Magazin aktuális lapszámait és betekintést nyertek a Neckermann Utazási Iroda nyári üdülési ajánlataiba.