A turisztikai szolgáltatók szerint hatalmas a visszaesés a forgalomban. A kormány szerint csak néhány százalékos csökkenést mutatnak a számok, amit a vállalkozók egyszerűen nem hisznek el. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint a külföldiek száma nőtt, a belföldieké viszont kevesebb lett. Valószínűleg kettészakadhatott a piac. A magyar tömegturizmus az életszínvonal esésével párhuzamosan mozog, ahol viszont külföldieket fogadnak ott tényleg kevésbé érzékelhető a baj.
Vita a magyar turizmusról, a kormány szerint nem 40 százalékos a bukta
Ránézésre egyértelműen kevesebb a vendég a Balatonnál és a többi kedvelt magyar turisztikai helyen, de mit mutatnak a számok pontosan?
Véleményvezér
Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett
A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Nyugdíjazott fegyvereket küld Belgium Ukrajnának, drónok ellen teljesen jók
Ezt se gondolta volna senki.