Új kukásunk lesz nemsokára, nagy fajsúlyú jelentkező pályázik a munkára

Kötelező érvényű ajánlatot nyújtott be a Mol a Magyar Állam által kiírt hulladékgazdálkodási koncessziós pályázatra - tette közzé a vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.

A tájékoztatás szerint a Mol tervezett belépése a hulladékgazdálkodásba teljes mértékben összhangban áll a vállalat 2030+ „Shape Tomorrow” stratégiájával, amely új, alacsony szén-dioxid-kibocsátású, körforgásos gazdaságba való befektetéseket céloz meg.

Körforgásos gazdaságban hisz a Mol (Fotó: Flickr/johnhenryf)

A hulladékgazdálkodási koncesszió várhatóan 2023. július 1-től lép érvénybe, és 35 éves időtartamra szól. A koncessziós rendszerben évente mintegy 4,5-5 millió tonna hulladék begyűjtése és kezelése valósulhat meg. A koncessziós szerződés értelmében a nyertes pályázó felel a teljes települési szilárdhulladék-gazdálkodási szolgáltatások megszervezéséért és biztosításáért Magyarországon.

A Mol kötelező érvényű ajánlata tartalmazza a kötelezettségvállalást a hulladékkezelési és -begyűjtési rendszer, valamint a hulladékkezelési infrastruktúra fejlesztésére, 50 milliárd forintot meghaladó beruházási összeggel a koncessziós szerződés első tíz évében.

Emellett a cég vállalja évi 100 ezer tonnát meghaladó új, települési szilárd hulladék energetikai hasznosítására alkalmas létesítmény építését a koncessziós szerződés első öt évében, valamint a magyar hulladékgazdálkodási közszolgáltatási rendszer koordinációjáért felelős társaság, az NHKV és a települési hulladékgazdálkodási közszolgáltató vállalat, az NHSZ megvásárlását.

A Mol közleményében emlékeztetett: a társaság stratégiájának egyik legfontosabb célja, hogy a vállalatcsoport a körforgásos gazdaság vezető szereplőjévé váljon a régióban, tevékenysége pedig karbonsemleges legyen 2050-re. A Mol-csoport ennek érdekében 2030-ra minden második dollárt fenntartható projektekre költ, a következő öt évben pedig mintegy 1 milliárd dollár értékben fektet be olyan, a körforgásos gazdaságot támogató projektekbe, mint például a hazai hulladékgazdálkodás koncessziós működtetése.

"Sokéves tapasztalatunk van az újrahasznosításban, elég csak a 100-120 ezer tonna saját hulladék kezelésére, a használt gumiabroncsokból készülő gumibitumenre, vagy a használt sütőolaj és a műanyag újrahasznosítására gondolni, ezt a tudást szeretnénk most kiterjeszteni a koncesszión belüli teljes hulladékgazdálkodásra" - fejtette ki a közleményben Világi Oszkár, a Mol-csoport vezérigazgató-helyettese. (MTI)

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo