Picasso festményei a kalapács alatt – kiemelkedő árverést tartanak

Picasso két festménye lesz a Christie's novemberi New York-i aukciójának fénypontja.

A Femme accroupie en costume turc (Jacqueline) (Guggoló nő török ruhában - Jacqueline) a Christie's becslése szerint akár 30 millió dollárért (9 milliárd forintért) is elkelhet. A festmény korábban nem fordult meg árverésen, három generáción át őrizték egy család magángyűjteményében, ahová 1957-ben került, két évvel azután, hogy elkészült.

Az olaj, vászon portré Picasso második feleségét, Jacqueline Roque-ot ábrázolja. Egy hasonló Picasso-festményt, amelynek címe Femme accroupie au costume turc - Jacqueline, 2007-ben szintén 30 millió dollárért adott el a Christie's.

A novemberi árverés másik sztárja Picasso Mousquetaire a la pipe (Pipázó muskétás) című alkotása lesz. A festmény 1968-ban készült, előzetesen becsült értékét szintén 30 millió dollárra tették a szakértők. A kép a művész kései pályafutásának egyik meghatározó darabja a Muskétás-sorozatból. A New York-i aukciósház őszi árverését, november 8. és 12. között rendezik meg.

Véleményvezér

Új kutatás: a Fidesz lemaradása minden eddiginél nagyobb

A biztos szavazóknál már 17 pont a különbség.
Még olcsóbb lesz Ausztriába menni vásárolni

Ausztria a felére csökkenti az alapvető élelmiszerek áfáját.
Elbukott Trumpnak az a követelése, hogy teljes jogi mentességet élvezhessen

Nem jött össze Trumpnak a korlátlan hatalom igénye.
Robert Fico előzni igyekszik Orbán Viktort Washingtonban

Nagy váltás Romániában.
Fürdenek a pénzben a lengyel önkormányzatok

Nyílik az olló Lengyelország és Magyarország között.
Az ukrán főparancsnok szerint több embert veszítenek az oroszok, mint amennyit toborozni tudnak

Az ukrán parancsnok fordulatot vár a háborúban.

Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo