Picasso festményei a kalapács alatt – kiemelkedő árverést tartanak

Picasso két festménye lesz a Christie's novemberi New York-i aukciójának fénypontja.

A Femme accroupie en costume turc (Jacqueline) (Guggoló nő török ruhában - Jacqueline) a Christie's becslése szerint akár 30 millió dollárért (9 milliárd forintért) is elkelhet. A festmény korábban nem fordult meg árverésen, három generáción át őrizték egy család magángyűjteményében, ahová 1957-ben került, két évvel azután, hogy elkészült.

Az olaj, vászon portré Picasso második feleségét, Jacqueline Roque-ot ábrázolja. Egy hasonló Picasso-festményt, amelynek címe Femme accroupie au costume turc - Jacqueline, 2007-ben szintén 30 millió dollárért adott el a Christie's.

A novemberi árverés másik sztárja Picasso Mousquetaire a la pipe (Pipázó muskétás) című alkotása lesz. A festmény 1968-ban készült, előzetesen becsült értékét szintén 30 millió dollárra tették a szakértők. A kép a művész kései pályafutásának egyik meghatározó darabja a Muskétás-sorozatból. A New York-i aukciósház őszi árverését, november 8. és 12. között rendezik meg.

Véleményvezér

Beszáll-e Trump személyesen a magyar választási kampányba? Orbán Viktor meghívta

Donald Trump levele Orbán Viktor miniszterelnöknek.
Hátrahagyják sebesültjeiket az oroszok

Hatalmas és nehézkes az orosz hadsereg, kárt okozni főleg a tömegével tud, nem pedig a csapások precizitásával.
A lengyeleknek sikerült, hazatérnek az egykori kivándorlók

A lengyelek sikeresen zárkóznak fel Nyugathoz.
A hollandok kiszállnak, elegük lett Trump egyre erőszakosabb akcióiból

Trump békegalamb helyett egyre inkább ragadozóként viselkedik.
A Brexit eredménye, kevesebb európai, soha nem látott számú migráns

Sok mindenre nem gondoltak a Brexit rajongók.
Bora Borán landolt Mészáros Lőrinc és neje

Mi toljuk a havat, Lölő pedig a hasát sütteti.

Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo