A százhalombattai finomítóban keletkezett tűz miatt kapacitása 40 százalékát veszíthette el a létesítmény

Médiaértesülések szerint hatalmas tűz pusztított a Mol Dunai Finomítójában, amit csak hajnalra sikerült eloltani. A hírek szerint az AV3-as üzem sérült meg, amely a finomító legnagyobb atmoszférikus és vákuum lepárló üzeme évi 3 millió tonna kapacitással.

Az Erste szakértőinek véleménye szerint a tűz miatt valószínűleg hónapokra kiesik a finomító kapacitásának 40 százaléka. A másik két egység évi 4,2 millió tonna kőolajat tud feldolgozni.

A tüzet lokalizálták, de a gazdasági kár hatalmas
A tüzet lokalizálták, de a gazdasági kár hatalmas
Fotó: Pixabay
Lokalizálták a Mol százhalombattai finomítójában keletkezett tüzet – közölte az olajtársaság az MTI érdeklődésére. Vezér Mihály polgármester arról számolt be a közösségi oldalán, hogy kapcsolatban vannak a finomító veszélyelhárítást irányító operatív törzsével. Kiemelték: személyi sérülés nem történt, a baleset pontos okát vizsgálják.

Közben a Mol is kiadott egy közleményt:

Az érintett üzemekben a vészhelyzeti protokoll szerint járunk el, a kárfelméréssel párhuzamosan fokozatosan visszaindítjuk a tűzben nem érintett üzemegységeket. A következő időszakban a belföldi ellátásra fogunk koncentrálni, és mérlegeljük a stratégiai készlet felhasználásának szükségességét is. A hatóságok folyamatosan monitorozzák a levegő minőségét és egészségügyi határérték feletti értéket nem mértek. A belföldi üzemanyagellátás biztosított, a helyzetről folyamatosan tájékoztatást adunk.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo